Wpis z mikrobloga

Przyszedł do mnie typek z firmy Foton Technik Sp. z o.o. opisuje instalację w superlatywach, ktoś korzystał z ich usług? Na google mają w większości pozytywne opinie. Ale ten mi wylicza 3 kW co wydaje mi się za mało zwłaszcza że chcę klimatyzacje montować i pewnie coś jeszcze

#fotowoltaika
  • 13
@barto125: 130/mc ale źle mu coś powiedziałem (że mniej), bo rachunki ostatnio płaciłem ze 3 lata temu. Zresztą on stwierdził że klimatyzacja 1 kW bierze, a wydaje mi się że więcej. Wszystko jeszcze do dogrania. Na dom jednorodzinny to w ogóle mało się wydaje, widzę że raczej z 5-7 kW zakładają
@magawek: Tam tyle tych kosztów, zwrotów i dotacji że ja się nie mogę połapać. Z instalacje ja bym nie dopłacał, tylko ojciec bo on napalony, ale klima w moim zakresie i przynajmniej by nie generowała kosztów.
@Zarzutkkake: Na ziemi chcę instalacje, mam hektary rolne i stary dom z 50 letnią więźbą na wygwizdowie, przyjdzie coś zmieniać, naprawiać to weź to demontuj.
@magawek: Małopolska, a ui mają przyjść się dogadać z ojcem, ja nie mam głowy do tego teraz. Tyle mam zajęć że ni hu hu. Kwestia tego czy wyłożenie tych 10k to dobra opcja. Mają tam jeszcze jakieś śmieszne raty, jak typ z umową przyjdzie przeczytam i będę nagrywał moje pytania. 10k to nie dużo
@Zarzutkkake: Hmm, też jestem małą firmą. Ale fotowoltaika to jedna z gałęzi elektroenergetyki, którą się zajmujemy. Cóż różnie może być nie mówię, że nie. Znam gwarancje dużych firm po klientach u których się coś naprawiało i ile mieli problemó z gigantami i zgłoszeniami gwarancyjnymi. Ale no tak, małe firmy, które tylko PV robią to na nowy rok być może się wykruszą. Czego nikomu nie życzę. Jedynie partaczom to życzę. ( ͡
oni mają prowizję od kW więc powinno mu zależeć jak najwięcej.


@Zarzutkkake: u rodziców byli naganiacze od Columbusa po Janusz-foto-wolto-pol-ex i nikt nie próbował wcisnąć więcej niż tyle żeby pokryło produkcją zużycie, nawet jak mówili że planują wzrost zużycia i chcą więcej. Za to zagrywki typu tylko dziś 5k taniej jak najbardziej.