Wpis z mikrobloga

Cześć, kupiłem sobie od pana Chińczyka #xiaomi Air Purifier 3H (raczej EU) - mamy połowę roku, słonko, mało pali się w piecach w #warszawa.

1. Jakich wskaźników PM powinienem oczekiwać na wyświetlaczu? Mieszkam powyżej 12. piętra, przy otwartych oknach mam <10.
2. Czy są lepsze filtry niż ten fabryczny (pierwszy jest szary)? Kojarzę różne kolory, na co patrzeć przy zakupie? Co kupować, czy faktycznie używać tej dodatkowej włókniny filtracyjnej dookoła?
3. Nie podłączałem jeszcze sprzętu do Internetu - czy tak naprawdę tego potrzebuję? Czy aktualizacje softu coś zmieniają?
Źródło zdjęcia: https://pl.xiaomiplanet.sk/recenzja-oczyszczacz-powietrza-xiaomi-mi-3h/ #zakupyzchin #aliexpress #oczyszczaczpowietrza
Pobierz Rabe - Cześć, kupiłem sobie od pana Chińczyka #xiaomi Air Purifier 3H (raczej EU) - m...
źródło: comment_1624963250y94L9R3pcjvJbLNnW8A4AY.jpg
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rabe: jak połączysz z internetem możesz swoje wartość ustawić by od 25 mocniej oczyszczał a nie od 60. Ja mam 3c w jednym pokoju i w sypialni 3h. Wartości różne od 001 do 020. Czasem mocniej bo wiadomo grille, pylenie itd.
@Rabe: fioletowy na bakterie, zielony na smrody jak masz fabrykę farby za oknem. Szary najlepszy, bo hepa.
W lato mam 6-13 w trakcie dnia w centrum Śląska. W nocy w zimie powyżej sety czasem zaskoczy.
Wifi - możesz ustawić automatyzację, od jakich wartości ma się co włączać, albo w ogóle go wyłączać poniżej 15, żeby oszczędzać filtr.
@Rabe:
1. U mnie przy otwartym oknie pokazuje <10.
2. Fioletowy
3. Kontrola prędkości wentylatora. Tryb auto jest do dupy, bo chińskie normy (u nas dobre powietrze to <25 a u chińczyków <75µg/m3 PM2.5).

@RRybak: Xiaomi nie podaje "składu" filtrów, ale prawdopodobnie wszystkie to HEPA, a przy kolorowych dochodzą dodatkowe warstwy + zwiększona warstwa węgla aktywnego.