Wpis z mikrobloga

Mam potrzebę sprawdzić IP nadawcy kilku maili. Znalazłam taki poradnik i poszło bardzo łatwo, jest tylko jedno pole 'received from'. Dziwnym (?) trafem IP w niektórych jest dokładnie takie samo jak na screenie w tym poradniku tj. [209.85.220.41] i pokazuje mi Kansas. Czy jest to prawdziwe IP czy raczej zafałszowane? Czy łatwo takie coś zafałszować i ewentualnie czy jest jakiś w miarę prosty sposób, by to sprawdzić?

  • 16
@fruziazuzia: to tak nie działa. jak wysyłasz wiadomość, to nie wysyłasz jej do serwera odbiorcy, tylko do serwera swojej poczty, a następnie twój serwer pocztowy wysyła tę wiadomość do serwera pocztowego odbiorcy. nie dowiesz się skąd przyszedł mail, poza serwerem pocztowym
zawsze możesz napisać spyware, który podeśle tobie informacje o IP nadawcy. Podeślij mu to przez email


@rogaty_weles: Tak, tak, zrobię to w przerwie między włamywaniem się na prywatne skrzynki naszych rządzących.

Człowieku, przecież ja potrzebowałam poradnika żeby znaleźć to IP w mailu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A co to oznacza, że przyszło z tego serwera?


@fruziazuzia: mniej więcej tyle, że przekładając to na papierową korespondencję, poznałaś właśnie adres poczty, która przesyłki dostarcza. I to nawet nie swojego oddziału, czy tam oddziału nadawcy, a rejestrowy adres firmy Poczta Polska, powiedzmy jej centrali. Nadal nie wiesz nic o nadawcy przesyłki.
Chcę udowodnić pewnej osobie, że osoby, z którymi koresponduje to oszuści.


@fruziazuzia: czy ta osoba ma powiedzmy liściastego nicka? ;) To daj spokój, nic nie wskórasz, nie przekonasz jej w żaden żywy sposób, najwyżej jeśli na tyle mocno będziesz się starać, że faktycznie udowodnisz nieciągłość przywidzeń, awansujesz w jej oczach do grona "onych". Schizofrenię się jak najbardziej leczy, ale nie w ten sposób. Przekonanie schizofrenika, że to, co on widzi/słyszy/czuje to