Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@MirabelleCooper: też raz się bawiłem, tylko z takim co używając aplikacji anydesk chciał klikać na moim kompie. Domyślnie zaznaczona jest opcja że osobie udostępniającej dajesz dostęp do myszki i klawiatury. Ja to odznaczylem. Śmieszne było jej koleś mówił "proszę puścić myszkę" i coraz bardziej się denerwował. Każda niebezpieczną rzecz o którą mniej prosił kwestionowałem, miał ciężki orzech do zgryzienia ogólnie;)
@sowiq: dzwoni z firmy/giełdy krypto że mam 0.1 BTC do wypłaty, ale zanim mi wypłaci to musi mnie zweryfikować bo tego KNF wymaga i on wykona taką weryfikację. Parę razy złapał zwiechę. Bo chciał mi np udowadniać że mam te BTC i ile to jest warte żeby mnie nakręcić. Nie musiał bo przecież znam ta firmę i wiem że dokładnie tyle mam u nich na portfelu i ile jest warte:) Ciężko
@zibizz1: no no, ryzykant ( ͡ ͜ʖ ͡)

Swoją drogą ci scammerzy to często tępi jak kilo gwoździ bez łebków. Aż zadziwia, że potrafią często sporo kasy ukraść, szczególnie hindusi. Oni to normalnie biura całe mają i każde stanowisko obsadzone kretynem, który – jak ktoś się wyłamie że scenariusza – nie wie co począć xD
@sowiq: CERT nie ma możliwości blokowania ich. Oni mogą tylko dodać stronę do listy filtrów np na uBlocku :) Powiadomić na swojej stronie, że taki a taki atak ktoś tam robił. Jeśli chcesz blokowania i ścigania, to tylko policja i to taka, która w trakcie rozmowy będzie mogła działać, bo po rozmowe link który jest wyłącznie dla Ciebie wygenerowany znika. Poniżej jakieś tam stare zgłoszenie moje:

operator39 via RT
pt., 7
@neizd: widocznie ulegasz efektowi Dunninga-Krugera. A przynajmniej masz problem ze zbyt szybkim ocenianiem randomów z internetu, mając jednocześnie zbyt duże mniemanie o swojej wiedzy ;)

Ciekawe, jakie to braki wiedzy technologicznej mam ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Przechodziłem kilkanaście razy przez te stronki na olx - za każdym razem po wypełnieniu formularza stronka przestaje być dostępna. Do tego nie tak łatwo wyśledzić nawet samą domenę bo dane WHOIS
@event15: nie wiem jak tam cert sobie działa, ale jest przecież możliwość blokowania domen na poziomie dns. Przykładowo masz serwer dns swojego ISP, zgłaszasz do cert oni do globalnej bazy podejrzanych domen, z których korzysta Twój ISP więc mogą korzystajac z tej bazy wyciąć domenę z serwerów DNS i nie zostanie rozwiązania. Gdybam bo tak naprawdę nie wiem jak to w tym przypadku działa.