Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#budujzwykopem
Mirki, zabieram się za generalny remont domu.
Wiem że jest tu silna ekipa z ogromną wiedzą i nie raz bylem w szoku jak bardzo tematy budowlane mogą być skomplikowane.

Do wymiany mam wszystkie instalacje, będę burzył ściany i dobudowywał schody (nie samonośne XD) Mam dwa pytania

1. Czy gdzieś znajdę coś w stylu poradnika, o czym należy pamiętać. Tips and tricks, dobre zasady?
Do takich rad zaliczam np wysokość włączników światła, do tego można podejść standardowo i nowocześnie

2. Smart home, instalacje elektryczne, audio.
Tutaj też bym chętnie poczytał co można co należy co warto.

Dajcie coś do poczytania. Źródła angielskie też chętnie przyjme.

Ps. Był tu kiedyś taki Mirek który pisał o budowie domu i na co zwracać uwagę. Nie mogę tego znaleźć. Domu co prawda nie buduję od zera ale poczytałbym.
  • 9
za generalny remont domu.

Do wymiany mam wszystkie instalacje, będę burzył ściany i dobudowywał schody (nie samonośne XD) Mam dwa pytania


@pieskiezycie: będziesz robił ocieplenie budynku?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ksiak: na tym etapie nie. Ale możliwe że to kwestia 2 3 lat. Dom jest przedwojenny i wymaga ocieplenia. Ale póki rozwalamy okna i robimy dobudówkę to chyba nie jest praca na teraz.
Ale jeśli masz coś w tym temacie to dawaj. Muszę zostać specjalistą w krótkim czasie :)
na tym etapie nie. Ale możliwe że to kwestia 2 3 lat.


@pieskiezycie: skoro planujesz to weź pod uwagę, że przewody elektryczne możesz rozprowadzić po ścianach na zewnątrz w rurkach technicznych. Dzięki temu masz dużo łatwiej i wchodzisz do konkretnego pomieszczenia od zewnątrz. W środku praktycznie nie masz w ścianach przewodów. Wada to pilnowanie ekipy od styropiany by potem tych rurek nie przewiercili jak będą kołkować i tyle.
przewody elektryczne możesz rozprowadzić po ścianach na zewnątrz w rurkach technicznych. Dzięki temu masz dużo łatwiej i wchodzisz do konkretnego pomieszczenia od zewnątrz. W środku praktycznie nie masz w ścianach przewodów.


@ksiak: Kuźwa, gdzieś Ty był jak 10 lat temu ocieplałem dom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teraz przymierzam się do wymiany elektryki i mnie trzepie na samą myśl o tym jaki rozpierdziel będę miał
o kurde tego nie słyszałem. To jest rozwiązanie na miarę XXI wieku czy raczej Januszowe? Bo brzmi mocno kontrowersyjnie :p ale widzę w tym sens


@pieskiezycie: widziałem coś takiego w jednym starym remontowanym budynku. Jak się zastanowisz to super opcja.

Kuźwa, gdzieś Ty był jak 10 lat temu ocieplałem dom ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Regis86: nawet mi nie mów. Masz bez problemu przeciąganie przewodów w ilości