Wpis z mikrobloga

@szzzzzz: No nie jest to strona gov, ale typiafa śledzi te Twittera polityków i informuje, straszna dezinformacja panuje, nie ma nic jasno powiedziane, minister zdrowia ludziom odpisuje w komentarzach na Twitterze w zwiazku z kwarantanna dla dzieci itp.. popatrzę na innych stronach.
@duzeelobenc: ja wlasnie czytam

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii(Dz. U. z 2021 r. poz. 861)

ze strony rzadu, i tutaj jest wszystko napisane, ale oczywiscie tak zagmatwanym jezykiem ze ja nie mam pojecia o co tu chodzi. jak chcesz mozesz tez pobrac i poczytac, rodzial drugi (od razu na poczatku) ma wszystkie informacje
@DADIKUL: napisalabym ze jestem oburzona, ze to jest nie do pomyslenia, ze to tak wyglada, ale prawda jest taka ze w tym kraju juz mnie nic chyba nie zdziwi. no chyba ze byloby cos jasno i prosto napisane, bez zadnych watpliwosci :))))
@voltovnik: No i na tej stronie oczywiście nie jest napisane kto konkretnie jest zwolniony z obowiązku kwarantanny jest link do strony państwowej straży granicznej i tam oczywiście też nie jest podane tylmk trzeba znaleźć odpowiednie rozporządzenie i dopiero w nim szukać. Ale tam też nie ma odpowiedzi na moje pytanie. Czy mogę jechać do polski i nie odbywać kwarantanny jeśli jadę w sprawach biznesowych tak jak to dało się zrobić lecąc
@DADIKUL bo te wszystkie nakazy/zakazy/rozporządzenia są niezgodne z prawem/konstytucją zaczynając od prawa człowieka do wolności itd.. wszystkie sprawy skierowane do sądu za brak maseczek/łamanie kwarantanny są wygrywane na 1 rozprawie bez żadnego prawnika itd. wystarczy przywołać kilka paragrafów i tyle + te ich kary 500zl czy 30k też są niezgodne z prawem xd, ciekawe czy inna partia rządząca by tak samo robiła w takiej sytuacji, bo takiej sytuacji nie było wcześniej, jedno
@voltovnik: Kupiłem bilet na sobote powrotny a lecę w piątek 9 lipca, zobaczymy, najwyżej dostanę te 7 dni kwarantanny. Nie mam pojęcia jak działają te systemy straży granicznej i czy jak im pokaze powrotny to mi gdzies to zaznacza i jak się nie stawie na powrót to kwarantanna. No zobaczymy jak będę leciał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@duzeelobenc jest jeszcze jedna opcja, wpisać na tych kartach miejsce pobytu nie w Polsce, np Niemcy, przecież niektórzy lądują tylko w Polsce a potem jadą gdzieś odrazu, i co oni w takim wypadku zrobią? Przecież tego się nie da sprawdzić, rodzina może mnie zawieźć lub sam mogę we własnym zakresie, i co w takim wypadku?
@voltovnik: Dzisiaj przekminilem jeszcze inne wyjście, znajomy leciał dzisiaj jako ozdrowieniec miał pozytywny test w kwietniu i dostał smsa od nhs informującego o tym. Powiedział mi, ze pokazał na telefonie tylko kobiecie tego smsa i po kwarantannie. Można samemu sobie w sumie wysłać takiego smsa, podpisać kontakt jako nhs i #!$%@?, ciekawe czy by się jebneli xD