Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zastanawiam się co zrobić, mam ponad 2 lata doświadczenia, od początku pracuje w januszexie za grosze(5k brutto) w ch*jowym projekcie z przestarzałymi technologiami i fatalnej jakości kodem, większości jest to czas zmarnowany bo choć nauczyłem się sporo, to teraz ta wiedza nie przyda się bo każda normalna firma pracuje z dużo nowszymi technologiami. Od około 6 msc próbuję znaleźć inną pracę, ale byłem już na chyba 7 rekrutacjach z każdej odpadałem bo byłem za słaby. Aplikowałem nawet z ponad 2 letnim doświadczeniem komercyjnym na stanowiska juniorskie i także moja wiedza była niewystarczająca co mnie dobija. Chce się zwolnić z obecnej roboty, mam odłożone trochę kasy, co pozwoli mi na wegetację przez kilka miesięcy i w tym czasie chciałbym się podszkolić i znaleźć nową, lepszą pracę. Powoli zaczyna się temat powrotu do pracy biurowej, co jeszcze bardziej skłania mnie do opcji zwolnienia. Co myślicie o takim podejściu?

#it #praca #pracait #pytanie #programowanie #programista15k #naukaprogramowania

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60d1f1f2aee6da000a9a73eb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 14
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Takich ludzi jak Ty jest pełno w IT, znam programistów Java co jebią za podobną kwotę co Ty w Januszexach, ale boją się wychylać. Rada?

Był już tutaj podobny problem, rada jest taka, że jak to w tym zawodzie bywa, że jak chcesz gdzieś przeskoczyć musisz #!$%@?ć po godzinach i podciągnąć braki które wyszły na rozmowach. Pracuj póki co tam gdzie pracujesz, a po robocie #!$%@? kursy typu udemy, cloud
  • Odpowiedz
Chce się zwolnić z obecnej roboty, mam odłożone trochę kasy, co pozwoli mi na wegetację przez kilka miesięcy i w tym czasie chciałbym się podszkolić i znaleźć nową, lepszą pracę.


@AnonimoweMirkoWyznania: jak ziomek wyżej napisał, szkól się po godzinach, nie rzucaj nagle pracy

nie wiesz kiedy znajdziesz nową, a jak okaże się, że okres szukania pracy się przedłuży będziesz miał dodatkowy stres

załóż też konto na linkedin, czasem rekruter sam Cię
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: tak jak napisał @jaca_66: takich ludzi jak ty jest mnóstwo. Jedyny sposób to chodzić na rekrutacje i po nich uczyć się tego, na czym odpadłeś. Po 7 powinieneś mieć już wystarczającą wiedzę. W czym programujesz? Po 2 latach powinieneś na luzie móc nauczyć się czegoś innego

Plus konto na linkedin

W przeciewieństwie do @steppenwolf90: ja polecam się zwolnić - jeśli cię stać. Jest mnóstwo projektów i okazji, gdzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Kasa gówniana. Jak masz jakąś poduszkę, rzuć robotę, kup jakiegoś plurala. zrób kurs i jakiś projekt żeby poznać stronę praktyczna a przy okazji pokazać na rozmowie.
  • Odpowiedz
BogataEskimoska:

Co myślicie o takim podejściu?

Myślimy, że jest skopane.
Jeśli teraz masz problem ze znalezieniem nowej pracy to nie jest powiedziane, że później ją znajdziesz. Po drugie będziesz musiał wymyślić coś na wytłumaczenie przerwy w zatrudnieniu.
Poświeć codziennie chociażby godzinę aby nauczyć się potrzebnych rzeczy i wtedy szukaj dalej jak znajdziesz to dopiero się zwolnij.
W twoim przypadku nie jest rozsądnym puszczanie się starej gałęzi zanim nie złapiesz nowej.

Zaakceptował:
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Rada jest ta sama jak przy każdej innej branży. Nie zwalniaj się bez zagwarantowanej innej roboty, doszkalaj się w wolnym czasie i dopytuj o informacje zwrotne po każdej rekrutacji co było nie tak i gdzie wyczuli u ciebie braki.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: 5k brutto z 2 latami expa? Ty wiesz, że studenci mają w niektórych firmach więcej za staż? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kiedyś byłem w podobnej sytuacji na początku kariery, tylko jeszcze zarabiałem 2k u Janusza. Polecam ogarnąć w miarę sensownie jakiś język backendowy (nie wiem w czym piszesz teraz) + frontend z jakimś frameworkiem typu React/Vue/Angular. Z takim stackiem spokojnie powinni Cię gdzieś wziąć żebyś zarabiał
  • Odpowiedz