Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Methelin: w telefonie musisz w kontaktach ustawić wyświetlanie kontaktow z karty SIM (pewnie masz ustawione że tylko te na koncie google) i wtedy usunąć. Ew zrobić to na w radiu.
@Czimchik: Znalazłem informację, że jak edytuje się nazwę takiego kontaktu a następnie usunie, wtedy nie wraca. Ale nadal muszę wiedzieć, jak je znaleźć.
@archi3: Tak, mam ustawione tylko te z konta Google, sęk w tym, że nie mogę znaleźć opcji do wyświetlenia tych z SIM.
@emitar: Nie ma takiej opcji w tym telefonie - mogę wybrać tylko kontakty z konta Google albo urządzenia. Znalazłem opcję do importu kontaktów z karty SIM, ale nic poza tym. Import z usunięciem kopii z SIM nie działa, importuje ale nie usuwa i mam tego syfu dwa razy więcej.
@Methelin: Mam co prawda OnePlus 6 ale może będzie to u Ciebie w tym samym miejscu.
Wejdź w kontakty -> trzy kropki -> menadżer kontaktów -> kontakty z karty sim. U siebie w tym miejscu mogę dodawać, usuwać, edytować kontakty na karcie sim.
@krry: Niestety pod trzema kropkami mam tylko opcje "Wybierz", "Wybierz wszystkie" i "Dostosuj widok", pod którym mam już zaznaczone wszystkie kontakty (ale wyświetla tylko wszystkie na koncie Google).
@Methelin: A w aplikacji Telefon pod trzema kropkami też tego nie ma?
Lub jak wejdziesz w ustawienia i spróbujesz wyszukać wyszukiwarką "menadżer", "kontakty" lub podobne frazy to też nic Ci nie znajduje sensownego?
@krry: W aplikacji "Telefon" pod trzema kropkami są ustawienia, w których nie ma tego, czego szukam. Szukałem też w ustawieniach ogólnych fraz kluczowych, jak właśnie menedżer, kontakty, sim itp., ale nie znalazło niczego pomocnego.
@Methelin: No to już nie wiem. Coś musieli namieszać w takim razie. Ja mam to w miejscu, które Ci wskazałem i z tego właśnie miejsca mogę w pełni zarządzać kontaktami, które znajdują się na karcie SIM.
@Methelin: Jeśli masz jakiś inny telefon to spróbuj do niego przełożyć kartę i z niego je usunąć - może to coś pomoże. Nie wiem tylko, czy play nie wrzuci ich na nowo jak przełożysz kartę z powrotem do swojego telefonu.
@Methelin: Najlepszy był by do tego Samsung - z tego co kojarzę, to w nich jest bezproblemowy dostęp do kontaktów z karty SIM. Ewentualnie jakiś stary "złomek" z przyciskami, gdzie tylko tak się korzystało z kontaktów, ale kto dziś ma taki sprawny telefon...
W ostateczności spróbuj zainstalować jakąś inną aplikację "telefon" lub "kontakty" ze sklepu play. A jeśli używasz już innej to usunąć i sprawdzić w stokowej.

To są ostatnie pomysły