Wpis z mikrobloga

@Foxington: Obrzezanie ma sporo plusów, np. wydłuża sex oraz zmniejsza możliwość zarażeń na choroby weneryczne.

Jednak mimo to po obrzezaniu zostaje widoczny ślad, oraz doznania seksualne są raczej mniej intensywne.
@artpop: chodzi o to że napletki bardzo lubię ale nie u siebie( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Foxington: Dlaczego? Może masz zbyt ciasny napletek? Mając 12 lat miałem taki problem, jednak poszedłem do urologa, który przepisał mi jakąś maść sterydową i po pewnym czasie jej używania wszystko było ok. Smutne, że część lekarzy w takiej sytuacji od razu by chciało przeprowadzić obrzezanie.
@Foxington: A próbowałeś pochodzić parę dni ze spuszczonym napletkiem? Ja nie mogę się przyzwyczaić do tego uczucia, ciągle czuję drażnienie od gaci. Spróbuj, może da Ci to do zrozumienia tak jak mi, że szkoda by było, jakby go nie było ( ͡º ͜ʖ͡º) Wiadomo, na pewno da się do tego przyzwyczaić po dłuższym czasie, ale po co sobie takie coś robić.

zmniejsza możliwość zarażeń na choroby
@stivenus:

Zabieg zmniejsza też możliwość przeniesienia wirusa HPV oraz zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową. U obrzezanych mężczyzn w Afryce zachorowalność na wirusa HIV zmniejszyła się aż o 76%.
Nie, napletek jest ważnym elementem penisa, zwiększa przyjemność seksualną dzięki obecności receptorów nerwowych

@artpop: skad mozesz wiedziec jezeli nie jestes obrzezany? to raczej sprawa indywidualna