Wpis z mikrobloga

Bardzo dobry i ważny tekst Sandersa dla Forgeinaffairs Washington’s Dangerous New Consensus on China

Chłop ma rację. Trzeba zwalczać wszystkich tych, którzy wzywają do kolejnej zimnej wojny, szczególnie PL nie ma tutaj żadnego interesu by stawać po jednej stronie. Chin nie da się pokonać, bo nie są oparte o księżycową gospodarkę jak ZSRR. Chiny już się nie zwiną do starej roli. Kiedy USA dzieliło i rządziło na planecie 20 lat temu - wtedy trzeba było być mądrym jeśli się chciało tę supermocarstwową pozycję utrzymać, teraz już po herbacie.
#usa #polityka #chiny
IdillaMZ - Bardzo dobry i ważny tekst Sandersa dla Forgeinaffairs Washington’s Danger...

źródło: comment_16242839121CbefqpZBCzp7XwgTydREY.jpg

Pobierz
  • 4
@Zendemion: Mnie interesują tylko literki składające się w słowa i zdania z tego tekstu, a są one celne. Gdyby Pol Pot napisał ten tekst, też bym się z nim zgodził. Co za absurdalne rozumowanie - dyskwalifikowanie jakiejś konkretnej pracy na podstawie czegoś zupełnie innego. Niech sobie popiera kogo chce i jak chce.
@IdillaMZ: Sanders nie jest obiektywny, a jego zdanie nie może być brane 'at face value'. To miałem na myśli. Pol Pota też bym nie słuchał jeśli chodzi o politykę międzynarodową, ale może to ja jestem dziwny.
@Zendemion: Co mnie obchodzi czy jest obiektywny. Co to w ogóle znaczy obiektywizm? Nie ma czegoś takiego jak jedynie słuszna, obiektywna polityka zagraniczna wobec Chin. Ja uważam, że ten tekst jest mądry i wartościowy.