Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej Mireczki i Mirabelki.
Czy jest tu ktoś kto wstawiał swoją wolę Flaskową na App Services Ażurowe? Ważnym jest dodanie, że apka jest związana z PostgreSQLem przez moduł psycopg2.
Problem polega na nierozpoznawaniu przez Azure modułów spisanych w requirements i wyrzucaniem błędu o braku takiego modułu, jak psycopg2 (tak, wiem, że w takim środowisku można używać psycopg2-binary, ale to też nie pomaga).
Lokalnie apka w pełni działa.
#programowanie #flask #python #azure #postgresql
  • 7
@Awerege: to brzmi jak problem miedzy krzesłem a komputerem, sprawdz najlepiej setup guide krok po kroku czy nic nie pominales

https://docs.microsoft.com/en-us/azure/app-service/configure-language-python

Testowo mozesz wrzucic inna apke, ktora korzysta z innych paczek niz psycopg2 i zobaczyc czy te inne paczki też są nieobecne.

W ten sposob sie dowiesz, czy problem lezy w psycopg2 (w co wątpie), czy raczej z jakiegos powodu twoja apka nie widzi żadnej z zainstalowanych paczek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lunatik: Problem rozwiązałem przez zbudowanie wheelów z psycopg2 i psycopg2-binary i umieszczenie ich w wheelhousach w odpowiednim folderze w apce i na ten moment inna rzecz wyszła, ale to akurat sam już ogarnąłem. Oglądałem już wcześniej to, co wrzucałeś, ale jak wspomniałem - Oryxa już wcześniej skonfigurowałem i ustawiłem parametry na true.

Problem z psycopgiem jest jakiś szerszy, bo sporo o tym wzmianke na Stack Overflowie znalazłem.

Inne paczki działają, bo