Wpis z mikrobloga

Rodzicom elektryk przenosił licznik na zewnątrz. Poprosiłem o zdjęcie i widzę, że nawet skrzynka jest jakaś używana, bo opisy są o rzeczach, których tam na pewno nie ma podłączonych.
Chcialbym zrobić z tym porządek, ale kompletnie nie znam się na mieszkaniówce.
Tam pod miejscem zgdzie był stary licznik mogę spodziewać się kabla? Bo chciałbym wywalić tą osłonę, a kupić jakąś rozdzielnicę natynkową 3x12 i powiesić ją zamiast tej małej. #elektryka
ShortyLookMean - Rodzicom elektryk przenosił licznik na zewnątrz. Poprosiłem o zdjęci...

źródło: comment_1624246477EEjh3tyt3zXctoU0rFKyqM.jpg

Pobierz
  • 7
a po co ci tam 3x12?

@Mattael: bo uważam za niepoważne, że piętrowy dom + garaż + warsztacik wiszą na 5 bezpiecznikach, gdzie takie oświetlenie ma bezpiecznik trójfazowy, do innego są powkładane po dwa kable "bo nie ma miejsca na więcej bezpieczników", a lada moment będzie wymiana jeszcze aluminiowej instalacji w kuchni + trzeba dodać nowy kabel do indukcji. Do tego trochę automatyki i już robi się ciasno. Wsadziłbym bym jeszcze
@ShortyLookMean: mogłeś zacząć od tego ze mowa o domu jednorodzinnym. 3x12 jak najbardziej spoko. Kable prawdopodobnie beda w tym gownianym plastiku pod rozdzielnia. Ja robiłem 3x18 na dole w garazu i dwie fazy na gniazdka wyciagnalem na piertro.