Wpis z mikrobloga

jakie u was wychodzą różnice w przewyższeniach pomiędzy planowanym routem w stravie, a faktycznie przejechaną trasą z wahoo?
płaskie mazowsze here, ale u mnie różnice są niemal dwukrotne.
np. na wrysowanej trasie w stravie, wychodzi 150 m, a po przejechaniu jej z wahoo roam 68m.

wydaje mi się, że wartość z GPS powinna być dokładniejsza i to wynik z wahoo jest bliższy prawdy?
strava pewnie sczytuje wszystko z numerycznego modelu terenu o mniejszej dokładności?
ciekawy jestem jakie są u was różnice strava/wahoo, szczególnie w jakimś bardziej górzystym terenie.

#szosa #strava #wahooligan
  • 13
@dymel: te barometryczne niby są dokładniejsze od GPS (przynajmniej bez glonassa) ale tylko przy ładnej pogodzie. Kiedyś przecinałem front burzowy i na płaskim terenie Garmin mi pokazywal nachylenie kilkunastoprocentowe, po zgraniu strava tez pokazywała ze wznios jak na Alpe d'Huez ;)
@tomcat14: @dymel: no tak, ale w Stravie można dokonać korekcji, z tym że tylko z poziomu web. Dla przykładu jeśli mamy dokładny pomiar z czujnika prędkości ( i odległość jest wtedy też dokładna ) to można kliknąć correct data bo może się okazać, że dane z GPS są przekłamane. Analogicznie kwestia przewyższeń, albo z GPS i baro albo z profilu trasy czyli przeliczy wzniesienia na podstawie danych z map.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jaworiano: Cześć, potwierdzam że Wahoo pokazuje mniej i wydaje mi sie, że problem jest w Wahoo. Planowałem trasy w różnych aplikacjach i tam były większe przewyższenia niż później w Wahoo. Ponadto zdąża się, że robię pętlę a wychodzi na to, że więcej zjeżdzałem niż podjeżdzałem.
@jaworiano: Wahoo Bolt pokazywał całkiem nieźle, szacuję około +/- 5-10% tego, co wyznaczona mapa na Stravie po płaskim terenie. Bolt v2 pokazuje jakieś 1/3 tego co Strava, ale on cały jest jeszcze zbugowany ( ͡° ʖ̯ ͡°) No i jak wspomniano wyżej, wysokość na podstawie barometru działa teoretycznie najdokładniej, ale tylko gdy jest stabilna pogoda. Jak spotkasz po drodze np. burzę, to nagła zmiana temperatury + gwałtowny