Wpis z mikrobloga

@Beroner: dzwonią i się umawiają, ale bardziej zależy im na miejscu idzie rzeczywiście coś będziesz robił związanego z JDG. Czyli ADRES PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ a nie zamieszkania

Inspektorzy oczekują odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące prowadzenia firmy m.in.:

Czym firma będzie się zajmować?
Czy firma posiada klientów/kontrahentów? Skąd będzie ich pozyskiwać?
Gdzie są przyjmowani klienci?
Czy klient ma prawo do użytkowania lokalu pod prowadzenie działalności gospodarczej?
Gdzie są przechowywane dokumenty księgowe firmy?
  • Odpowiedz
@zibizz1:

1. Usługi Marketingowe
2. Będzie dopiero miała, będą pozyskiwani z internetu.
3. Klienci nie będą przyjmowani, gdyż usługi są świadczone drogą elektroniczną.
4. Tak, umowa użyczenia z dziadkiem.
5. U księgowej.
  • Odpowiedz
@Beroner: Tak jak @zibizz1

Zdarza się że sprawdzają adres i jak tam nie przebywasz często, to warto mieć na lokalu jakaś tabliczkę z nazwą firmy, bo czasem się zdarza że potrafią odrzucić wniosek o rejestrację.

Ewentualnie mieć kogoś kto potwierdzi że faktycznie jest w danym miejscu prowadzona DG.
  • Odpowiedz
@Beroner: ja mam wszystko zarejestrowane w moim mieszkaniu, zarówno spzoo jak i JDG i generalnie jak starałem się o VAT w spółce to dostałem list, że byli u mnie na kontroli a nikogo nie było i że brak logo itp.
Od razu zadzwoniłem i się umówiłem w US, wytłumaczyłem, że to firma budowlana, że nie świadczę usług we własnym mieszkaniu hehe i że musiałem podać adres, a że ten jest na
  • Odpowiedz
@Beroner: U mnie księgowy mówił, że zawsze urząd skarbowy przychodzi do domu i zadaje pytania, w moim przypadku był lockdown i urząd skarbowy poprosił mnie jedynie o kopię umowy użyczenia lokalu, w którym prowadzę działalność.
  • Odpowiedz