Wpis z mikrobloga

Ponoć biznes z tanimi papierosami już się zwinął przez konkurencję a ja powiem i dobrze! Niby fajnie bo ludzie nie płacili akcyzy ale kto później by płacił za ich leczenie? Bo póki co żyjemy gdzie żyjemy i jest jak jest i radocha z tych tanich papierosów wydała mi się strasznie niedojrzała bo było to zwykłe wymigiwanie się od odpowiedzialności za swoje czyny.

##!$%@? #oswiadczeniezdupy #tanie #papierosy
  • 8
@OstatniZrywWolnosci: Czy wiesz, czym jest akcyza? To podatek od luksusu. Nie podatek, który przeznaczany jest na leczenie nikotynowców, od tego są składki na NFZ/ZUS. Dodatkowo jest tak śmiesznie zawyżona, ze wcale nie dziwię się ludziom że nie chcą jej płacić. Ja akcyzy nie płacę, bo jestem niepalący, ale niedługo będę lał akcyzę do baku, równie wybujałą. Akcyza to co najmniej 50% ceny benzyny. IMHO próbujesz teraz wywołać tutaj jakiś flamewar, bo
@OstatniZrywWolnosci: Jeżeli radocha z tanich papierosów jest wyimaginowaniem się od odpowiedzialności to jak najbardziej argument na identycznym poziomie :)

p.s.

Jeżeli nawet by Państwo całkowicie zrezygnowało z akcyzy za papierosy to i tak przez następne 100 lat by nie spłaciło w świadczeniach tego co zabrało - polecam ustawę budżetową, tam są dokładne wyliczenia :)

- ubezpieczenie prywatne ile kosztuje? Bo przeciętny palacz zostawia wiele set złotych miesięcznie w samej tylko akcyzie,