Wpis z mikrobloga

Czas podsumowań. Odkąd kupiłem skuter:

- czas dojazdu zmniejszył się w moim przypadku z ok. 50-60 minut + szukanie miejsca na parkingu do ok. 20 minut (miejsca szukać nie muszę, bo wszędzie się zmiesczę). W jedną stronę.

- spalanie wynosi 2.3l/100 km, gdzie wcześniej wynosiło ok. 11 litrów

- ubezpieczenie to ok. 550 zł rocznie, wcześniej ok. 2100 zł

- koszt zakupu to niecałe 14 tysięcy złotych

- tańszy serwis i utrzymanie

- jeżdżę nowym sprzętem, a nie po kimś

Do pracy mam ok. 17 km. Biorąc pod uwagę, że w roku jest ok. 250 dni pracujących to:

- oszczędzam na dojazdach ok. 330 godzin, czyli 14 dni
-oszczędzam 740 litrów paliwa, czyli jakies 3800 zł

Jedyne czego żałuję to, że nie kupiłem skutera wcześniej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #motocykle #warszawa #wroclaw #poznan #krakow
derton778 - Czas podsumowań. Odkąd kupiłem skuter:

- czas dojazdu zmniejszył się w...

źródło: comment_1623584497GTIl0N1kXSOD49VZDQ3ps3.jpg

Pobierz
  • 147
  • Odpowiedz
  • 0
@derton778 ok, w takim razie korzystnie, bo ja za 650ccm płacę ~350pln za OC, NNW i rozszerzony Assistance. AC na maszynę z 1997r się nie opłaca.
  • Odpowiedz
- spalanie wynosi 2.3l/100 km, gdzie wcześniej wynosiło ok. 11 litrów

- ubezpieczenie to ok. 550 zł rocznie, wcześniej ok. 2100 zł


@derton778: o #!$%@?, w pcx z 2011 było między 3 a 4. Ubezpieczenie - na przyszłość sprawdź ofertę na stronie wygodnie.pl powinno być poniżej 300. Jaki vmax?
  • Odpowiedz
Tak w temacie jazdy jednośladem zimą xD Ostatnio u nas faktycznie rzadko pada śnieg, ale jak Cię złapie po drodze - to jakoś wrócić trzeba
  • Odpowiedz
@derton778: sprawdź ofertę Compensy. Mają najlepsze warunki dla jednośladów od dłuższego czasu.

@performance_artist: w polscy spokojnie jeździ się cały rok. a to że slabiaki w sprzęcie nieadekwatnie dużym do swoich umiejętności nie dają rady, to ich problem.

Masz jakiś problem z rowerzystami?

@ulath: #!$%@?ć rowerzystów maczetami. sam używam jednośladu na codzień, ale to co wyczyniają rowerzyści to się w głowie nie mieści. najbardziej #!$%@?ą a grupa
  • Odpowiedz
@Baakedr: weź coś węższego jak chcesz się pchać między auta. Podstawowy serwis jest prosty i tani. W 50cm3 skuterach cały silnik nowy 1200zł kosztuje, już złożony, gotowy do zamontowania w ramie.

Z daleka od Chińczyków. Długoterminowo najdłużej żyją Kymco, czy 50cm3 czy większe silniki robią po 50-70 tysięcy kilometrów, potem zwykle wypalone jest gniazdo cylindra i przepuszcza paliwo. Spalanie 3 litry jak jesteś bardzo ciężki i jeździsz bardzo dynamicznie w mieście. Najpopularniejszy wybór w knajpach z dowozem skuterem. Peugeot i Piaggio są najdroższe, bo płacisz za lans i wygląd, mimo iż jak w Kymco - silniki są z Tajwanu, a niektóre części z Wietnamu/Tajlandii.

Taka Honda opa jest robiona w Tajlandii i dobrze się trzyma, myślałem o niej ale tej klasy skutery są dla mnie za szerokie. Mieszkam we Wrocławiu, który jest poniemiecki, ciasny, zakorkowany. Władza walczy z autami nie dając nic w zamian. Autobusy i tramwaje to mobilne ogrzewalnie dla żuli. A latających samochodów jeszcze nie ma. Dlatego wziąłem sobie węższy sprzęt z dużą przestrzenią ładunkową. Głupia codzienna wycieczka na rehabilitację -> 5km wycieczka z dolnej części centrum na lewa część centrum trwała godzinę + 15 min szukania miejsca parkingowego + 10 minut piechotą do przychodni. Skuterem ta sama trasa 18min, z parkowaniem pod drzwiami przychodni. 0 zł wydane na parkomaty. I już codziennie byłem o ponad 2 godziny bogatszy, bo jeszcze trzeba wrócić. Gdzieś trzeba klienta odwiedzić i zrobić wycenę to 90% chce między 10-18 czyli w największe korki -> zamiast autem bujać się godzinę z hakiem w jedną strone, dowolną trasę w mieście robię w góra 20 min z teczką pod siedzeniem. Dużo czasu mam więcej na zarabianie czy spanie. W korkach nie stoję, na każdych światłach pierwszy. No i samo jeżdżenie daje mi dużo
NaglyAtakGlazurnika - @Baakedr: weź coś węższego jak chcesz się pchać między auta. Po...

źródło: comment_1623829751lcoIs5KPrzKXTvE0pwNBJK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz