Wpis z mikrobloga

Czas podsumowań. Odkąd kupiłem skuter:

- czas dojazdu zmniejszył się w moim przypadku z ok. 50-60 minut + szukanie miejsca na parkingu do ok. 20 minut (miejsca szukać nie muszę, bo wszędzie się zmiesczę). W jedną stronę.

- spalanie wynosi 2.3l/100 km, gdzie wcześniej wynosiło ok. 11 litrów

- ubezpieczenie to ok. 550 zł rocznie, wcześniej ok. 2100 zł

- koszt zakupu to niecałe 14 tysięcy złotych

- tańszy serwis i utrzymanie

- jeżdżę nowym sprzętem, a nie po kimś

Do pracy mam ok. 17 km. Biorąc pod uwagę, że w roku jest ok. 250 dni pracujących to:

- oszczędzam na dojazdach ok. 330 godzin, czyli 14 dni
-oszczędzam 740 litrów paliwa, czyli jakies 3800 zł

Jedyne czego żałuję to, że nie kupiłem skutera wcześniej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #motocykle #warszawa #wroclaw #poznan #krakow
derton778 - Czas podsumowań. Odkąd kupiłem skuter:

- czas dojazdu zmniejszył się w...

źródło: comment_1623584497GTIl0N1kXSOD49VZDQ3ps3.jpg

Pobierz
  • 147
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
ubezpieczenie to ok. 550 zł rocznie, wcześniej ok. 2100 zł


@derton778: Dlaczego tak dużo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

@Crow7422: ile? Ja 4 dychy więcej za dwa litry płace. Spokojnie. Dwa/trzy lata i za samochód będziesz płacił że dwa razy tyle co masz teraz za skuter, o ile nie mniej
  • Odpowiedz
@kulawyRys: ja dziś śmigam na oponach z 2017 i to już raz łatanych po przebiciu. Na zimę aby mieć lepszą przyczepność spuszczam powietrze z opon. Z 2,6 (chyba barów), spuszczam na 1,8 i mam lepsza przyczepność, nie boksuje kołami na śniegu i lodzie. Tylko wtedy trzeba prosto siedzieć i nie przechylać się. Także w zimie to czuję jakbym skręcał okrętem.

Myślę że to faktycznie stare opony. Patrzenie czy są twarde
  • Odpowiedz
@derton778 @NaglyAtakGlazurnika: właśnie się zastanawiam nad zakupem kibla 125. Pracuje w samym centrum Warszawy, mieszkam w obwarzanku, wiec dziennie te 40 km w obie strony robię. Mam hybrydę ale czasami korki dają się w le znaki. No i parking tez nie jest tani w SPPN. Wprawdzie a wykupiony strzeżony w centrum za 230 brutto + 4 przystanki tramwajem wiec dodatkowo bilet ale jak se tak myśle to pewnie za
  • Odpowiedz