Wpis z mikrobloga

@vargemp: tak, ja jeździłem na 5h od strony Monachium do Salzburga raz na miesiąc i tez musiałem. I nie próbuj bez bo jak cię złapią to srogo zapłacisz.

Gdy zobaczysz busa z napisem ASFINAG to albo ekipa sprzątająca kible na parkingach albo tamtejsi inspektorzy transportu drogowego
@vargemp: jeszcze w każdym kraju winieta musi być w innym miejscu na szybie a w Czechach chyba nawet wpisany numer rejestracyjny i to ołówkiem. Co do Austrii to ta winieta jest warta tamtejszych dróg bo są w bardzo dobrym stanie a i tak jak chcesz wjechać do Wiednia to potrzebna Eko-Winieta za chyba 80e i jest to jednorazowa na zawsze na dany pojazd.

Z drugiej strony lepsze takie winiety niż problemowe
@vargemp Austria jest chora. Jezdzilem tam dużym i całe szczęście w obecnej firmie jezdzi się tam sporadycznie. To są małe Niemcy, do wszystkiego potrafią się doj*bac


@Xobroq: Tez jeździłem dużym i pamietam ten ich niebieski box do opłat :D Austria jest jaka jest ale jakbym miał gdzieś zamieszkać to właśnie tam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@vargemp: Tam za bardzo dróg darmowych nie ma i łatwo można wjechać na płatna poza tym wiem z doświadczenia ze jest co kręcić tak ze zaoszczędzi na winiecie ale wyda na paliwo bo spali drugie tyle
@vargemp: jak chcesz przelecieć przez całą Austrię to kup tę winietę. Łatwo przypadkiem władować się na autostradę albo dostać mandat za prędkość i skończą się oszczędności. Swoją drogą te winiety i tak są taniutkie w porównaniu np. z bramkami we Włoszech czy Chorwacji.
@pilot1123: no niby droga nie jest, ale jak chcesz zrobić trasę np od nas do chorwacji, potem włochy i z powrotem to się kilka małych krajów po drodze trafia na które trzeba wykupić takie niedrogie winiety