Wpis z mikrobloga

@hellyea: A skąd wiesz jak było? I ile stracił ten OKRADZIONY koleś? Masz sumienie? A gdzie tam, niech głodne dziecko zdycha z głodu. Ważne, że kabzy pełne, ha tfu!


@xandra: napisałam wszystko najprościej jak się da.
  • Odpowiedz
Taaaaa, lepiej masowo okradać innych.


@xandra: eee? XD

Napisałem, że aby nie być s---------m bez sumienia, to trzeba mieć dość godności by nie kraść, na co mi odpowiadasz "Taaaaa, lepiej masowo okradać innych."

Wtf? XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@xandra: rozkręcasz się widzę , niedługo zaczniesz pisać o wysyłaniu do gułagu XD zapomniałaś leków chyba dzisiaj wziąć xD
  • Odpowiedz
ludzkie odruchy - nakarmić głodne dziecko - chcieli by insytucjonalnie napiętnować


@Gaku745: jeszcze raz. Tylko Ty i @xandra macie tutaj jakiś problem. Nikt nie broni nakarmić dziecka.

Ale karmienie głodnego dziecka poprzez kradzież, to żaden ludzki odruch. Brakuje Wam empatii by zapłacić za posiłek głodnego dziecka? Jesteście bez serca ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@MrGalosh: Widzisz problem w tym, że zamiast odjąć jej z pensji tą cenę posiłku dla dziecka została zwolniona, więc jednak widać tutaj pewną listę priorytetów i instytucjonalną incentywę, żeby ukarać za sam gest, wyraźnie problemem nie jest wartość tego obiadu albo rzekoma "kradzież", a raczej sygnał na przyszłość dla następnych.
  • Odpowiedz
Widzisz problem w tym, że zamiast odjąć jej z pensji tą cenę posiłku dla dziecka została zwolniona


@Gaku745: Można było jej odjąć z pensji zamiast zwolnić. Ale tutaj tworzymy inny przekaz: "można kraść, jak Cię złapią, to po prostu potrącą Ci z pensji, a jak Cię nie złapią, to możesz bawić się w altruistę czyimś kosztem".

wyraźnie problemem nie jest wartość tego obiadu albo rzekoma "kradzież", a raczej sygnał na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
wyraźnie problemem nie jest wartość tego obiadu albo rzekoma "kradzież"


@Gaku745: no i tu jest pies pogrzebany i większość lewicowców nie rozumie. Zdrowe nowoczesne społeczeństwo generalnie jest przeciwko mordowaniu ludzi nawet, jeśli takie morderstwo miało wprowadzić utopię. Tak samo zdrowe społeczeństwo jest przeciwko kradzieży, przepraszam, przymusowemu uspołecznieniu środków konsumpcji. W USA ludzie płacą podatki zarówno stanowe i federalne, żeby takie rzeczy ogarnąć programami socjalnymi i wyobraz sobie, że w USA
  • Odpowiedz
@MrGalosh: W patologicznym antyludzkim systemie? Pewnie.

To że Hitler zakazał ukrywania żydów pod karą śmierci, to nie znaczy że jesteś złym człowiekiem jak ukrywasz, mimo że łamiesz prawo. Amerykański system jest antyludzki i tyle, jeśli serio myślisz że nakarmienie dziecka bez pieniędzy to taka zbrodnia przeciwko ludzkości że zasługuje na potępienie, to dziwne masz priorytety.
  • Odpowiedz
jeśli serio myślisz że nakarmienie dziecka bez pieniędzy to taka zbrodnia przeciwko ludzkości


@Gaku745: ale ja cały czas powtarzam, że nakarmienie dziecka to nic złego.

Kradzież to coś
  • Odpowiedz