Wpis z mikrobloga

nie wiem dlaczego ludzie z tagu #antykapitalizm uwazaja ze okradanie pracodawcy jest juz ok


@czakabakir: Bo otrzymali od rodziny mentalność socjalistycznego robola. Za komuny wynosiło się z miejsca pracy wszystko jak leci. Myślałem, że tylko stare Janusze mają taką mentalność, ale widać młode pokolenie nim też nasiąka. To min dzięki temu PiS będzie tu rządził do końca świata, utylizując skrajną patologię sporej części polskiego społeczeństwa.

@xandra: Czyli przykład łamania prawa
@carvain: No tak, kapitalisto

Nieprawidłowości stwierdzono u 33 przedsiębiorców, co stanowi 91,6% skontrolowanych podmiotów.


Jeden z wielu przykładów.

zawyżenie należności w 4 placówkach od 1,19 zł do 6,64 zł powstałe w wyniku oszustwa co do wagi sprzedanych ryb smażonych i burgerów wołowych,


https://ihgd.pl/?p=1425

To też jest dosłowna kradzież! I to w porządku jest, prawda? No bo to przecież też kapitalista, musi zarabiać, co nie? Ale okazać głodnemu serce, być człowiekiem to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 31
@xandra: złodziejstwo to złodziejstwo i trzeba tępić niezależnie od tego czy złodziejem jest baba ze stołówki, janusz ze smażalni czy papież Franciszek.

Zresztą zróbmy eksperyment. Podaj swój adres, przyjdę uspołecznić twoje bogactwa, w ramach dokarmiania biednych dzieci oczywiście ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 37
@xandra: jak ktoś ma autentycznie dobre serduszko to poświęca swoje własne środki na pomoc potrzebującym. Ktoś kto pomaga kradzionymi to złodziej a nie filantrop i nie oszukuj się, że jest inaczej.

A co do tego, że jestem piranią to nie zgodziłbym się. Założę się, że moje pieniądze pomogły większej ilości osób, niż twoje.