Wpis z mikrobloga

Cześć, czy ktoś stąd ma/korzystał/kupił miejsce parkingowe na platformie w garażu i może coś o tym napisać? Chodzi mi czy to nie jest aby uciążliwe, czy się nie psuje i czy utrzymanie tego nie jest kosztowne, oraz czy samochody nie spadają? Nigdy tego nie widziałem, a widzę że jest sporo tańsze od tradycyjnego (25k vs 40k). #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #inwestycje #nieruchomosci
  • 10
@H_266: Moim zdaniem jest uciążliwe. Nie możesz po prostu wyjechać, tylko musisz opuścić platformę i wyjechać... A nawet gorzej - jak miejsce pod platformą jest zajęte, to musisz najpierw wyjechać jednym samochodem, opuścić platformę, wyjechać drugim, podnieść platformę i z powrotem zaparkować pierwszy samochód...

Jak dla mnie to jest zupełnie niepraktyczne rozwiązanie, poza może przypadkiem, gdy na dole trzymasz sobie samochód do codziennego użytku, a na górze jakieś kolekcjonerskie auto, którego
@ATAT-2: Dokładnie to nie wiem, od dewelopera jak od dewelopera, gówno się dowiem, narazie to trawę na działce koszą i że ja w ogóle mam czelność zadawać pytania.

Dowiedziałem się jedynie, że jest to "niezależna platforma parkingowa w garażu". Mi się wydaje że to będzie coś takiego: https://www.youtube.com/watch?v=JGgXJOp9l2c
Na planie jest to zaznaczone jako dwa miejsca na jednym.
jak miejsce pod platformą jest zajęte, to musisz najpierw wyjechać jednym samochodem, opuścić platformę, wyjechać drugim, podnieść platformę i z powrotem zaparkować pierwszy samochód...


@Pantegram: Tylko właśnie ja dowiedziałem się, że te miejsca są "niezależne". Bo rozumiem jak ktoś posiada już miejsce parkingowe i montuje sobie takie coś "nad swoim samochodem", żeby postawić tam drugi mało używany. Ale jak tak mają żyć dwie niezależne osoby?
@H_266: Jak piszą niezależne to prawie na pewno będzie taki system jak na filmie. Auto zaparkowane na dolnym poziomie nie blokuje parkowania na górnym - no chyba że ktoś nie ogarnie i nie schowa dupy auta. Wtedy opuszczając rąbniesz czyimś w podłogę.

Wolałbym klasyczne miejsce z uwagi na ciężar i wymiary - większy SUV AWD już może dobić blisko do limitu 2 ton, a do tego pewnie będziesz miał ograniczoną długość
Ale jak tak mają żyć dwie niezależne osoby?


@H_266: No właśnie ¯\_(ツ)_/¯ Sprawdź 2x, czy na pewno będą niezależne (najlepiej, byś miał to potwierdzone na piśmie), by przypadkiem nie było takiej sytuacji, że właśnie dlatego są tańsze...

Ogólnie takie platformy montuje się głównie wtedy, kiedy nie ma miejsca na klasyczne miejsca postojowe... w innym wypadku to jeszcze bardziej skomplikowana konstrukcja niż taka klasyczna platforma, która u mojego dewelopera miała kosztować 50k...
@H_266: jeśli masz 2 miejsca góra+dół, ich wysokość to 180 cm a szerokość 250 cm to nie jest źle.
z niezawodnością platform jest w porządku - przez 9 lat nastąpiła tylko jedna awaria (serwis przyjechał w kilka godzin), ale drugi samochód ciągle był dostępny. ale to pewnie zależy od producenta.