Wpis z mikrobloga

@Bover: Helik i Bednarek grali z Węgrami i Anglią.

Zresztą, nie ma to znaczenia, bo po pierwsze tak jak napisałem: automatyzm wypracowujesz na treningach, a nie w meczu. Po drugie, Sousa i tak planuje rotować składem na mistrzostwach, więc rotuje nim i przed mistrzostwami.
  • Odpowiedz
@bh933901: to nieźle, brawo xD.

Automatyzmy to oni wypracowują przez lata szkolenia i gry w klubach, a nie w kilkanaście dni na zgrupowaniu. Tylko mecze dają doświadczenie we wspólnej grze przy określonym ustawieniu.

Sousa będzie rotować składem ze względu na słabe występy tych, których wystawi w dwóch pierwszych meczach. Jaki zresztą jest w ogóle sens rotowania składem na takim turnieju?!
  • Odpowiedz
Automatyzmy to oni wypracowują przez lata szkolenia i gry w klubach, a nie w kilkanaście dni na zgrupowaniu. Tylko mecze dają doświadczenie we wspólnej grze przy określonym ustawieniu.


@Bover: przecież każdy z tych piłkarzy gra w innym klubie i w innym systemie, więc o jakim automatyzmie ty mówisz? Do tego Klich i Krychowiak w zasadzie dublują się funkcją, jaką pełnią w swoim zespole, więc jak chcesz ich poukładać, to wiadomo, że któryś będzie musiał grać inaczej niż robi to na co dzień.
Mecze dają weryfikację tego, czego nauczyłeś się na treningach, ale doświadczenie to jeszcze nie automatyzm. Automatyzm występuje wtedy, gdy gracz znajdujący się w danej pozycji będzie w stanie natychmiast podjąć optymalną decyzję, a tego nie nauczysz się na meczu.

Sousa będzie rotować składem ze względu na słabe występy tych, których wystawi w dwóch pierwszych meczach. Jaki zresztą jest w ogóle sens rotowania składem na
  • Odpowiedz
@bh933901: piszesz jakby każdy z tych piłkarzy uprawiał inny sport :D

Widzisz, twój problem polega na tym że powielasz piękne słowa, które padają czasami na konferencjach, a czasami wśród anonków w internecie. Natomiast gra tej reprezentacji w ogóle nic z tymi słowami nie ma związanego. Co więcej, jestem przekonany że po nieudanym turnieju również nie pozwolisz na krytykę Sousy. Bo Sousa przyjdzie na konferencję, będzie się bić w pierś, powie
  • Odpowiedz
piszesz jakby każdy z tych piłkarzy uprawiał inny sport :D


@Bover: a ty piszesz tak, jakby profesjonalna gra w piłkę polegała na tym, że rzucasz 11 gości na boisko i każdy robi to, co mu się podoba oraz co mu najlepiej wychodzi, a całe zgranie polegało na tym, że uczysz się tego, co sobie dany gracz lubi odwalić w czasie meczu. Ale to nie jest gra z kolegami na orliku, gdzie każdy przychodzi robić ekspresję własną, tylko profesjonalna piłka. Każdy z graczy ma konkretne zadanie do wykonania, a te zadania różnią się, bo gra się z innymi ludźmi w kadrze, a z innymi w klubie. Na przykład nie ma c---a, aby Krychowiak ze zdrowym Milikiem i Piątkiem grał tak, jak gra Lokomotiwie, z jego ofensywnymi wejściami w pole karne.

Widzisz, twój problem polega na tym że powielasz piękne słowa, które padają czasami na konferencjach, a czasami wśród anonków w internecie. Natomiast gra tej reprezentacji w ogóle nic z tymi słowami nie ma
  • Odpowiedz
@bh933901: > ty piszesz tak, jakby profesjonalna gra w piłkę polegała na tym, że rzucasz 11 gości na boisko i każdy robi to, co mu się podoba

Nie wiem czemu mi to wmawiasz. Nie mam pojęcia, nawet nie wiem do czego dążysz.
Ale podejrzewam skąd się bierze błąd w twojej logice. Chyba, że uważasz, że Sousa ma jakieś tajne schematy nieznane naszym zawodnikom, z których jakaś połowa kadry jest lub była trenowana przez znacznie lepszych specjalistów. Podpowiem: Sousa prochu nie wymyślił i nie stosuje magicznych zagrywek nieznanych piłkarzom. Nie odkrywa świata piłki na nowo.

A co do reszty, to miło że wymówki są już przed turniejem. Nie zapomnij też o innych wymówkach, w tym że reprezentacja będzie dużo latać w
  • Odpowiedz
Nie wiem czemu mi to wmawiasz. Nie mam pojęcia, nawet nie wiem do czego dążysz.


@Bover: ja też nie wiem, czemu wmawiasz mi jakieś pisanie o uprawianiu innego sportu, ale cieszę się, że zrozumiałeś, iż takie insynuacje co kto ma niby na myśli są nic nie warte

Ale podejrzewam skąd się bierze błąd w twojej logice. Chyba, że uważasz, że Sousa ma jakieś tajne schematy nieznane naszym zawodnikom, z których jakaś połowa kadry jest lub była trenowana przez znacznie lepszych
  • Odpowiedz
@Bover: konkretnie miałem na myśli to stwierdzenie, że nie widzisz żadnych efektów pracy Sousy. Są dwa wyjścia: albo nie dostrzegłeś bardzo wyraźnych zmian w grze, a więc mecze reprezentacji śledzisz chyba przez radio, albo uważasz je za i tak niewystarczające, a więc jesteś malkontentem.
  • Odpowiedz
@xxxCZARNY: Połowa byłych piłkarzy to wsiowego głupki. Póki grają, to dostają polecenia co mają robić i jakoś idzie. Jak dostaną trochę władzy, to równie pochyła. Przecież to widać nawet na przykładzie obecnej reprezentacji. Z jednej strony Lewandowski, tytan pracy, z głową na karku, z drugiej gwiazdy formatu Peszki czy turbodzbana.
  • Odpowiedz