Wpis z mikrobloga

#kolizja #motoryzacja #przepisy #przepisydrogowe

Miśki. Moja różowa miała stłuczkę na parkingu. Była zestresowana i przyjęła winę na siebie. Mi ta sytuacja troche nie pasuje. Widzę w tym maksymalnie winę obojga stron a nawet bym powiedział, że winę drugiego kierowcy. Co sądzicie o sytuacji?

Mam nadzieję, że obrazek się dodał,jak nie to w komentarzu.

Opis:
Różowa [niebieski kwadrat], chłop[czerwony], zaparkowane auta[zielony].
Sytuacja na parkingu biedronki. Chłop zaparkował sobie zastawiając innych w niewyznaczonym do tego miejscu. Różowa zaczęła delikatnie wyjeżdżać przodem z miejsca parkingowego żeby widzieć czy coś jedzie z jej lewej bo była zastawiona przez jakiś dostawczak. Chłop w czerwonym na wstecznym #!$%@?ł w jej lewy bok obok światła i to bym powiedział, że ze sporym impetem nawet. Darł ryja, że mogła poczekać i różne takie no i wyszło jak wyszło. Z tego co wiem cofający w większości jest winny kolizji i to on musi ustąpić pierwszeństwa ale są niby jakieś wyjątki a podobnej sytuacji w internecie znaleźć nie mogę. Prawdopodobnie będę zmieniać oświadczenie więc miło będzie posłuchać rad ekspertów.
Pobierz Suchutkowy - #kolizja #motoryzacja #przepisy #przepisydrogowe

Miśki. Moja różowa mia...
źródło: comment_1623156241A5nyzo1pULDKhRczAznURy.jpg
  • 69
@radziol88: @Suchutkowy: @vertical: Ja bym jeszcze dodał do tego, że ustawodawca nakłada więcej obowiązków na pojazd, który cofa, zapewne nie bez powodu:

- Włączanie się do ruchu: Kierujący pojazdem, włączając się do ruchu, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność (1) oraz ustąpić pierwszeństwa (2) innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu.

- Cofanie: 3) przy cofaniu ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu (1) i zachować szczególną ostrożność (2), a w szczególności:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kaizen_: - Włączanie się do ruchu: Kierujący pojazdem, włączając się do ruchu, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność (1) oraz ustąpić pierwszeństwa (2) innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu.

Uszetnikowi ruchu... Czyli pojazdowi lub osobie która obecnie jest już uczestnikiem niezależnie czy cofa czy jedzie do przodu... Auto czerwone było uczestnikiem ruchu a kolegi różowa włączała się do ruchu więc że tak brzydko to określę była na samym końcu tego całego łańcucha drogowego...
@MarkoWN sprawa stanęła na tym, że raczej zostaje jak jest. Nauczka żeby wzywać policję jak jest sytuacja niejednoznaczna. Różowa nie chce się ciągać po komisariatach kiedy sprawa jest niepewna także temat zamknięty. Dzięki wszystkim za pomoc. Wasze wypowiedzi rozjaśniły sytuację.
Uszetnikowi ruchu... Czyli pojazdowi lub osobie która obecnie jest już uczestnikiem niezależnie czy cofa czy jedzie do przodu... Auto czerwone było uczestnikiem ruchu a kolegi różowa włączała się do ruchu więc że tak brzydko to określę była na samym końcu tego całego łańcucha drogowego...


@MarkoWN Kolego :) Sam niby dostałeś współwinę za podobne zdarzenie, dlaczego skoro gość wyjeżdżający z parkingu był na końcu łańcucha czyli włączał się do ruchu? :) Dlaczego cały
Uszetnikowi ruchu... Czyli pojazdowi lub osobie która obecnie jest już uczestnikiem niezależnie czy cofa czy jedzie do przodu... Auto czerwone było uczestnikiem ruchu a kolegi różowa włączała się do ruchu więc że tak brzydko to określę była na samym końcu tego całego łańcucha drogowego...


@MarkoWN:
Zauważ, że w punkcie 2. artykułu 17 (tego, o wyłączaniu się do ruchu), jest użyty spójnik "lub".

Poza tym, to zgodnie z definicją z ustawy:
uczestnik