Wpis z mikrobloga

#depresja #psychiatria #medycyna #sennosc Zdecydowanie mam katapleksje "Leczenie
Leczenie hipersomnii pochodzenia ośrodkowego polega na stosowaniu metod behawioralnych polegających na wydłużeniu czasu spędzanego w nocy w łóżku co najmniej do 8 godzin oraz planowaniu krótkich (<30 min) drzemek w ciągu dnia. Jeśli oddziaływania behawioralne i łagodne substancje stymulujące, na przykład kofeiny, nie dają poprawy, celowe jest przyjmowanie w dniach nauki/pracy leków stymulujących, takich jak modafinil, metylofenidat lub selegilina. Leczenie katapleksji umożliwia stosowanie leków przeciwdepresyjnych, takich jak wenlafaksyna, fluoksetyna, paroksetyna i klomipramina. Lekiem zalecanym do podawania pacjentom z nasilonymi zaburzeniami snu nocnego i ciężkimi katapleksjami jest hydroksymaślan sodu. Trwają badania poświęcone lekom o działaniu agonistycznym (aktywującym) na receptory hipokretynowe." Jest tu ktoś z podkarpacia, okolice Rzeszowa ? Kto zna psychiatre, który wypisałby metylofenidat ? Własnie na przewleką senność. Moja długoletnia Pani doktur nie chce mi przepisac metylofenidatu, ze względu na nfz ? choć chodze do niej prywatnie. Także może zrobie jeszcze ten jeden zryw po metylofenidat. Najlepiej medikinet o szybkim uwalnianiu. Nie dla psa kiełbasa, coś czuje po kosciach.
#przegryw
  • Odpowiedz