Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@No_to_dentka:

Dzień piętnasty. Tag do obserwowania #greyinmay

Od poniedziałku jest ze mną na sali młody chłopak, o którym nie wspominałem jeszcze. Nie wiem w sumie dlaczego. Nie jest to tak zupełnie obca osoba, zarówno dla mnie jak i dla całego oddziału. Kojarzę go jeszcze z pierwszych dni mojego pobytu w szpitalu - gdy wyszedł przed moim pierwszym weekendem w wyniku czego zająłem jego miejsce na obecnej sali.

Widać liczba osób z nowotworami głowy i szyi musi się zgadzać, bo ma on raka gardła, chyba niewiele dalej niż nieszczęśnik którego łóżko zajął (opisywałem go już wcześniej). Wygląda niepozornie, tzn. nie doszło na szczęście do widocznych deformacji ciała wywołanych chorobą.

Jest to 21 latek, który z saksów przywiózł morze euro i nielegalnego migranta przy przełyku. Jak że pracował u swojego brata a brat za robotą na bieżąco latał, to o jakimkolwiek BHP, umowie o pracę lub ubezpieczeniu nie było mowy. Podobno obecny problem wynika z nielegalnej pracy przy klejeniu jakiś elementów bardzo duszącym klejem - za wiele z tego nie zrozumiałem, prócz tego że zawiodło BHP w pracy na czarno.

Jest to obecny rekordzista oddziału, który spędził tu już ponad 3 miesiące, w trakcie których miał radioterapię łączoną z chemioterapią. Znają go tutaj wszyscy z imienia i nazwiska, od ordynatorki po ostatnią salową. Posturą przypomina kudłatego z bajki Scooby-Doo. Nawet garb się zgadza. Żałosności do całego obrazu dokłada niemrawość w jego poruszaniu się i chroniczna ospałość. Niczego nie je przez poparzenia przełyku po radioterapii. Dla oszczędzenia bólu podłączyli mu żywienie dojelitowe. Nie jest nawet wstanie sam nakarmić się strzykawką przez co ma podłączone zewnętrzne, mechaniczne dożywianie. Pije tylko nutridrinki - "mleczko" dla ludzi wyniszczonych leczeniem.

Obecnie przyszedł dobrać chemię do końca - nie wiem co mu dają ale przez 20 z 24 godzin dziennie przepuszczają przez niego równolegle dwie kroplówki. Trzymam kciuki żeby wyszedł już zupełnie zdrowy, zgodnie z planem, w najbliższy poniedziałek.

#szpital #nowotwory #glejak #radioterapia #choroby
  • 2