Wpis z mikrobloga

Mirki jak ogarnąć wypowiedzenie z obecnej pracy, jak np mam nagraną 100x lepszą i 3x lepiej płatną robotę tylko muszę tam zacząć najdalej za miesiąc. Robię w obecnej już ponad 5 lat więc okres wypowiedzenia to 3 miesiące.. Jestem trochę w kropce ( ͡° ʖ̯ ͡°) bo znając szefa to nie zgodzi się na skrócenie tego okresu - nikogo nie znajdzie na moje stanowisko tak szybko ¯\_(ツ)_/¯.

#praca #pracbaza #prawopracy
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wasz_Pan: po prostu rozmawiasz z szefem jak nie zgodzi się za porozumieniem stron z datą ustalona wspólnie to mówisz że od jutra nie przychodzisz i tyle w temacie. Dostaniesz zwolnienie dyscyplinarne, które masz głęboko gdzieś bo i tak masz już drugą robotę.
  • Odpowiedz
@erebeuzet: Nie ma czegoś takiego jak rozwiązanie umowy z woli pracownika w trybie natychmiastowym. Chyba, ze chodzi Ci o rozwiązanie umowy na podstawie artykułu 55 § 11 KP. W innym przypadku porozumienie stron lub porzucenie pracy.
@jonathanfist: Co ma urlop do tego? Pracodawca nie musi udzielić urlopu w okresie wypowiedzenia.
@Wasz_Pan: Spróbuj porozmawiać z pracodawcą.
  • Odpowiedz
@Sheta: to chyba najgłupsza rada bo l4 wyląduje rowniez u nowego pracodawcy, a jesli op weźmie je przed zatrudnieniem i nie wyląduje, to nowy pracodawca moze dostać karę za dopuszczenie do pracy pracownika niezdolnego do pracy.
  • Odpowiedz