Wpis z mikrobloga

Typowe miejsce w Krakowie na stłuczkę... Jeżdżę tędy pełno razy i mnóstwo kierowców jedzie tak jak zaznaczyłem czerwoną linią na Rondzie Katynia. Dzisiaj kolejny raz wjechałbym gościowi w bok. Muszę specjalnie spowalniać, gdy chcę zawracać, bo kierowcy ciągle tam łamią przepisy wjeżdżając na niedozwolony pas. Z czego wynika takie notoryczne łamanie przepisów? Z braku wiedzy czy złej infrastruktury?

#ruchdrogowy #wideorejestrator #polskiedrogi #krakow
źródło: comment_16224841705jZWWwcGEsCVwx2YGulgWK.jpg
  • 8
Z braku wiedzy czy złej infrastruktury?


@jaca_66 Brak wiedzy, ignorancja, nauczenie się tylko zdania egzaminu i potem jeżdżenie na zasadzie "jakoś to będzie". Potem policja tłumaczy na miejscu kolizji takiemu typowi co #!$%@?ł a on zrozumie lub czasem nawet nie zrozumie i jezdzi źle dalej. A jak do kolizji nie dojdzie to taki ignorant rzuca się jak ktoś na niego trąbnie i nawet nie wie co robi źle.
@jaca_66: to rondo było nawet u Marka Dworaka. Dwa samochody tam stłukłem i za każdym razem musiałem tłumaczyć czym są linie na jezdni, ale na szczęście trafiłem na trochę rozumne istoty, które przyznały się do błędu (żeby nie było: nie wzywaliśmy policji i nie zgłaszaliśmy do ubezpieczalni, ani też nie dogadywaliśmy się na kasę, bo to były drobne obcierki). Natomiast już po zawrotce miałem szkodę całkowitą, bo serdeczny Pan wyjechał od
Z czego wynika takie notoryczne łamanie przepisów?

@jaca_66:

z tego samego powodu, z którego wynika notoryczne zatrzymywanie się na przejściach dla pieszych i rowerzystów, parkowanie w miejscach niedozwolonych i/lub utrudniających innym użytkownikom korzystanie z drogi, notoryczne przekraczanie prędkości o dziesiątki km/h w terenie zabudowanym, wrzucanie jedynki na zielonym, przejeżdżanie na czerwonym, nie używanie kierunkowskazów, śmiecenie przez okno itd. itp. Mianowicie zwyczajnego debilizmu, buractwa, cwaniactwa, braku znajomości zasad, ale częściej zwyczajnego ich
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jaca_66: zgadzam się, tam zawsze jest wesoło i przy każdym przejeździe można liczyć na wrażenia. To uświadamia z jakimi idiotami dzielimy drogi..