Wpis z mikrobloga

@bojesiewody ostatnimi czasy mój internet zachowuje się ciągle jakbym go ciągnął kablem z Mozambiku, ping po 300-500 i szukam jakiegoś rozwiązania. Nikt się nie podpina pod sieć i nie wiem już co z tym zrobić bo grać się nie da i korzystać normalnie :v
@BonifacyDX: chwila, łącze za które płacisz ma 150 Mbit/s, a z routera niezależnie czy na kablu czy na wi-fi uzyskujesz w tym teście tylko 17 Mbit/s? Albo ten router jest walnięty, albo dostawca Cię oszukuje.

Jak w ogóle to wszystko masz podłączone, co to za internet, jakie kable, jakie urządzenia są po drodze?
@BonifacyDX: Generalnie zmiana regionu z USA, na Europę zwiększy ilość dostępnych kanałów, więc gdybyś chciał przejść na taki kanał, bo na innych tłoczno, to zgadza się, zmiana na plus. Może być też inna moc a więc i zasięg, ale na pewno z 17 Mb nie zrobi Ci to 150 Mb. Przyczyna problemów leży gdzieś indziej.
@balrog84: @balrog84: generalnie mój dostawca internetu to #!$%@? firma z jaką miałem styczność. Średnia ocen na google to 1,8 z tego co pamiętam, wszyscy się skarżą, wszyscy zrzędzą, ale można powiedzieć że to taki "monopolista" na mojej dzielnicy. Od niedawna pociągnęli nam światłowód w bloku, ale zmiana operatora na orange wiązałaby się z kuciem/wierceniem ścian, rozmontowaniem wielkiej szafy w przedpokoju i wiercenia u sąsiadki o ile się nie mylę. Sprawa