Wpis z mikrobloga

No i jest - 226 odcinek Gamingowego Przeglądu Tygodnia po krótkiej przerwie. Ale jaki obfity! :-)

Zapraszam do oglądania - a poniżej wielki skrót:

- Valve pracuje nad nową konsolką (wzorując się na Switchu). SteamDB dokopało się do informacji an temat urządzenia nazwanego "SteamPal" lub (roboczo) "Neptune". Informacje zostały znalezione w bazie danych klienta Steam. Po świetnym VR czas na Handhelda?

- Są konkretne informacje na temat Dying Light 2! Pokazano gameplay, przedstawiono fabułę, wskazano mechaniki, oraz podano datę premiery - a będzie to 7 grudnia tego roku. Jest też kolekcjonerka - za ponad 1000zł.

- Pograliście w Days Gone? No to przygotujcie myszki i klawiatury na... Uncharted 4! W znalezionym w sieci raporcie Sony dla inwestorów jest panel dotyczący przyszłych kroków - a tam jak wół stoi przeniesienie Uncharted 4 na poczciwe blaszaki. Szkoda, że PC zacznie od 4 części, ale lepsze to niż nic.

- Sony przedstawiło także kilkuminutową rozgrywkę w Horizon: Forbidden West. Alloy tym razem zwiedzi nieco bardziej tropikalne rejony. Gra wygląda fantastycznie, tak samo zresztą animacje. W gameplayu jest też parę nowinek.

- I The Inquisitor z pierwszymi konkretnymi informacjami. Gra na podstawie powieści Jacka Piekary doczekała się wreszcie pierwszego zwiastunu pokazującego nam jaki klimat będzie miała egranizacja przygód Mordimera Madderdina. Zapowiada się to bardzo ciekawie.

- Polskie studio Game The Same tworzy - jak samo zapowiedziało - zupełnie nowy gatunek gier nazwany "Dynamiczną grą audio". Rosemary's Fate - bo tak ów gra się nazywa - to przygodówka, w której główny bohater traci wzrok. Akcja gry dzieje się w Polsce.

- Kolejna gra rodzimego studia - Two Horizons zapowiedziało zwiastunem Best Mall Simulator, który wygląda jak swoisty "next gen" tego gatunku. Jeśli lubicie gry w których zarabiacie kasę, by wydawać jej jeszcze więcej - powinniście się zainteresować. Ja tam jestem na takie gry za głupi :-)

- Jeszcze raz Polska gra! Golden Eggs Studio pracuje nad Broken Blades (która przypomina mi nieco Rogue Legacy, które uwielbiam). Jest to gra w której RNG gra pierwsze skrzypce. Losowe moce, losowe lokacje, losowi wrogowie - słowem RogueLike/Lite. Premira - jesienią!

- Jeszcze raz Gaming po Polsku! Land of War studia MS Games to drugowojenny FPS opowiadający o wydarzeniach Kampanii Wrześniowej. Wcielamy się w Polskiego żołnierza, który walczy pod Mokrą, odpiera Oblężenie Warszawy, czy broni Półwyspu Helskiego. Premiera miała być 27.05, lecz została przesunięta.

- Świetnie zapowiadająca się Necromunda: Hired Gun - czyli nastawiony na akcję FPS doczekała się 30 minutowego gameplayu, którego oglądanie sprawia, że na tytuł czeka się jeszcze bardziej. Już 1 czerwca będziemy mogli pobawić się w FPSie jak wiele lat temu.

- Lubicie gry imprezowe jak Overcooked? Powinniście sprawdzić tytuł pod nazwą Lumberhill. Tutaj - tak jak i w przygodach kucharzy - musimy współpracować ze sobą (lub rywalizować) by wykonać zadania i pokonać absurdalne przeciwnosci losu. W sam raz dla fanów śmieszkowych kanapowych coopów.

- Twitch traci już kontakt z rzeczywistością z jednej strony mówiąc, że jest platforma gamingową, a z drugiej - tworząc dział dla świecenia tyłkami w kategorii "Baseny, wanny i plaże". Obok streamów z Minecrafta będą streamy z roznegliżowanymi dziewczynami. O tempora - o mores! :-)

#gry #ciekawostki #zainteresowania #gpt
  • 1
  • Odpowiedz