Wpis z mikrobloga

Chcielibyśmy poinformować Cię o ostatnich zmianach na Allegro.

Sklep Allegro ma bardzo skomplikowany system rejestrujący Twój zakup. W normalnych sklepach wystarczy przejść przez nasz link tuż przed zakupem a dzięki temu cashback zostanie poprawnie naliczony. U Allegro działa to całkowicie inaczej. Śledzą oni całą Twoją historię przeglądania ich strony przed zakupem przez ponad 1 dzień.

Przykładowo:

O 8:00 wszedłeś na strone Allegro i szukałeś produktu skarpetki (nie było jeszcze przejścia przez nasz link). Następnie o 14:00 zdecydowałeś się dokonać zakupu zatem standardowo przeszedłeś przez nasz link a następnie dokonałeś zakupu.

Skomplikowany system Allegro nie uzna tego zakupu jako zakup przypisany do nas, ponieważ rano szukałeś już coś podobnego więc tamto wejście było 'inicjatorem' Twojego zakupu. Stąd też mogłeś zauważyć, że czasem miałeś np. sytuacje, że kupując 5 produktów cashback naliczył Ci się tylko za 3. Po prostu system uznał, że zakup dwóch pozostały był związany z poprzednią historią wyszukiwania.

Kiedyś Allegro było na tyle fair, że akceptowało wszystkie złożone ręcznie reklamacje, które składałeś u nas, a które my wysyłaliśmy do nich. Teraz postanowili to zmienić. Odrzucają blisko 90% złożonych reklamacji :( My niestety nic więcej z tym zrobić nie możemy. Uprzedzamy pytania - wszystkie serwisy cashbackowe mają identyczny problem.

Rada, która zwiększa szanse, że Twój zakup pojawi się automatycznie:

Proszę zawsze przechodzić do Allegro z naszego linku, nawet jak nieplanowane są właśnie zakupy. Czyli np. o 8 rano chcesz coś poszukać na Allegro - proszę przejść tam przez nasz link. Dzięki temu jak np. o 18:00 dokonasz zakupu to system Allegro z dużym prawdopodobieństwem stwierdzi, że zakup pochodzi od nas i przyzna poprawnie cashback.
#cashgoback
  • 13
@tomasz3: Dodałbym od siebie jeszcze jedną rzecz. Moim zdaniem Allegro dąży do tego, żeby w końcu pozbyć się współpracy z wszelkimi obcymi programami partnerskimi, zwłaszcza typu "Cashback", na rzecz własnego programu "Allegro Polecam", który dopiero raczkuje, ale dla nich osobiście jest bardziej opłacalny, niestety mniej dla kupujących i polecających. Po prostu, więcej pieniędzy zostanie u nich.

Wszyscy tutaj hejtują programy "cashback" za to, że nie naliczają niektórych transakcji, ale pamiętajcie o
@Serghio: a ja od siebie dodam że nawet mam ze 2 inne przeglądarki gdzie nie mam ablocków i robie tylko zakupy,wcześniej czyszczę ciasteczka zawsze a i tak ostatnio z allegro jest wielki problem z pojawieniem się tranzakcji a piszę to na przykładzie refundera gdzie zawsze się takie tranzakcję prawie zaliczały . a teraz na 5 tranzakcji na allegro pojawi się 1 . Coś jest na rzeczy.
@Serghio: mamy identyczne spostrzeżenia. Dobrze wiedzieć że są ludzie, którzy wiedzą jak tak naprawdę to wszystko działa ;) to sklep zajmuje się rejestracją zakupu a nie my. My tylko jesteśmy pośrodku. Niestety spora liczba osób obwinia nas za to twierdząc, że kradniemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tomasz3: Allegro coś kręci. Mam oddzielną przeglądarkę, czysto, bez adbloków itd, wszystko dostępne, ciastka itd, nic tam nie robię tylko a) wchodzę przez @cashgoback_pl na allegro, od razu wchodzę na interesujący mnie przedmiot i kupuję. Mimo to mam dwie nie zaakceptowane bo "inny ruch" :D Druga sprawa, próbowalem dzisiaj zarejestrować zakup z allegro i NIE MA kategorii. Jest tylko jakas dziwna kategoria "reklamacje". Przecież na allegro nie ma takiej kategorii.. i
@cashgoback_pl: swego czasu pisałem maila (z tego waszego formularze kontaktoweg) w jakiejś sprawie, dostałem informację, że szybciej i lepiej jest na czacie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Skoro już do was doszedł problem i najwyraxniej nie tylko u mnie. Kiedy naprawicie i wrócicie kategorie allegro?
@cashgoback_pl: Pisałem z wami i mam was w historii. Raz mnie zaprowadziliście na czat (bo tam niby zawsze ktoś jest i szybciej odpisuje), bo na mailu to kilka dni idzie czekać na odpowiedź.. NIGDY z czatu na maila nikt mnie nie wysyłał.Najwyraźniej aktualnie nawet czat milczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)