Wpis z mikrobloga

#garmin
Jak już wiadomo, w piątek wracają siłownie i trzeba wziąć się ostro do roboty.
Zakupiłem sobie Fenixa 6 pro i zastanawiam się jak go użyć do ćwiczeń siłowych (wyciskanie na ławeczce, młotki, podciąganie, itp, itd). Prosiłbym o jakieś rady, w sensie czy polecacie coś doinstalować, czy wystarczy aktywność 'Siła'. Jeśli tak to jak jej najlepiej używać itd. Bedę wdzięczny, za wszelkie porady.
  • 17
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Darknes17 hmm czyli sam nie jest w stanie zmierzyć powtórzeń (np za pomocą różnicy cisnien) i kompletnie nic nie daje oprócz funkcji stopera do przerw? Czyli w sumie nie ma nawet sensu tej aktywności włączać....
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Darknes17 a po co zliczanie kroków, czy inne statystyki? Aż tak ta informacja zmienia twoje życie? Po co te wszystkie bajerki w zegarku, Montana też pokazuje godzinę. Nie rozumiem takiego zdziwienia. Kupuję zegarek i jeśli ma jakąś funkcje, to chce mieć możliwość z jej korzystania, to samo tyczy się telefonu, auta. Nie rozumiem skąd takie zdziwienie. Btw proponuje wyłączyć wspomaganie kierownicy w aucie, ludzie kiedyś bez niej dawali radę, chyba że jesteś
  • Odpowiedz
@tyu38: O czym ty mówisz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Odpłynąłeś i to konkretnie.
Czemu porównujesz liczenie kroków do liczenia powtórzeń w serii?
Przecież jak masz sprecyzowany plan to chyba wiesz że masz wykonać np: 5 powtórzeń i chyba do tylu potrafisz liczyć, ba ciekawe kiedy w trakcie wyciskania czy przysiadów chcesz patrzeć na zegarek aby sprawdzić ile powtórzeń wykonałeś? xD
Chyba ze nie masz pojęcia co robić
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Darknes17 dobra obniżymy temperature tej dyskusji, bo zaraz zaczniemy się obrażać;) w sumie masz bardziej rację niż ja, ale nie do końca. Nie chcę tu się rozwodzić jak ćwiczę i czy ćwiczę poważnie czy jak Janusz. Zadałem po prostu proste pytanie, sugerując jedynie jak by to miało działać ( podciąganie na drążku i zmiana ciśnienia)
  • Odpowiedz
@tyu38: hej dwie sprawy, po pierwsze jak juz wyzej napisano, hr z nadgarstka nie bedzie prawidlowo dzialac. Czujnik ma duza bezwladnosc, co powoduje ze skonczysz serie a on dopiero wykryje wzrost tetna, ktory szybko spadnie, bo masz przerwe niedzy cwiczeniami.

Po drugie, zegarek nie zmierzy ci zmiany wysokosci rzedu 50cm przy uzyciu barometru (zmiana cisnienia). To jest za mala roznica, zeby wyjsc poza blad pomiarowy.
Za pomiary ruchu zegarka jest odpowiedzialny
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Jakiego garmina używasz? lania kupiła vivoactive4s i testowo go założyłem(jakoś się udało bardzo mała opaska XD) i dodatkowo założyłem swój pas HR z garmina e520 i pomiary były zadziwiająco podobne. Fakt opóźnienie około 1-2 sekund na zegarku występowało. Sam się zastanawiam nad vivoactive 4 albo 5 o ile wyjdzie i ciekawią mnie twoje odczucia ze skończy się powtórzenie a dopiero zegarek wykrywa tętno.
  • Odpowiedz
@kolkohyt: garmin 935 i testowo 45 pozyczony.
Srednia z godzinnego cwiczenia na silowni w obu oscylowala w okolicach 70bpm, co dawalo jakies 100-110kcal/h
Podpiety pas HR i wskazania diametralnie inne.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: a testowales go na innych sportach niż siłownia? Zastanawia mnie czy podnoszenie ciężarów jest na tyle problematyczne do mierzenia HR z nadgarstka. Ja póki co testowałem tylko jeżdżąc na rowerze.
  • Odpowiedz
@kolkohyt: tak jak wyzej jest napisane, hr z nadgarstka ma duza bezwladnosc, jesli masz spore zmiany intensywnosci, czyli wlasnie serie z odpoczynkiem, jakies interwaly gdzie odcinki sa krotkie, wtedy odczyt z nadgarstka bedzie sie gubis i zacznie usredniac.

Ja do biegania stalym tempem nie uzywam pasa i to sie sprawdza, na rowerze podobnie nie ma jakiegos wiekszego problemu. Ale jesli robie przebiezki biegajac, albo mam interwaly z krotkimi odcinkami szybkimi, to
  • Odpowiedz