Wpis z mikrobloga

Taki szalony plan chodzi mi po głowie od jakiegoś czasu! Znalazłam szlak górski w Alpach, gdzie na legalu można chodzić i zbierać kryształy różnej maści. Wystarczy mieć mloteczek, czas, mapę i dobre chęci. Sama pamiętam jak za dzieciaka zbierałam kryształy górskie w Austrii. Myślę że była by to dobra przygoda. Jednak nikogo nie znam, kto by chciał się ze mną wybrać na 3 dni w dzikie górskie rejony. Póki co mam zarys planu, lot z UK do Innsbrucku, tam można złapać pociąg lub jechać taxi/uberem max godzinę w kierunku miejscowości, gdzie można zacząć poszukiwania.
Takze9fajnie było by poznać kogoś kto by chciał się ze mną wybrać. Najlepiej ktoś z #uk. Z tego co wiem wstęp jest tylko dla osób zaszczepionych. Nie przeszkadza mi to czy ta osoba będzie różowa, niebieska czy tęczowa. Możesz być niska/niski, możesz być kotem, absolutnie nie zwracam na to uwagi. Szukam kogoś kogo może zaciekawić taka mała przygoda. Pomysł kiełkuje, ale fajnie było by jechać.

Link odnośnie szlaku: http://www.naturpark-zillertal.at/en/nature-conservation/collecting-minerals.html

#austria #przygoda #mineraly
  • 18
@pol-scot kryształy mają być małym dodatkiem, typu zwiedzanie szlaku i raz na jakiś czas zatrzymanie się, żebym mogła młotkiem postukać. Jestem osobą o abstrakcyjnym toku myślenia więc stąd ten pomysł, jako dziwna przygoda. Ale mocno też nastawiam się na podziwianie natury, chodzenie, zjedzenie kanapki na lodowcu czy coś. Pól życia spędziłam na nartach w Austrii i we Włoszech. Potem życie się skomplikowalo i po latach chce tam wrócić.
@pol-scot absolutnie nie! Z tego co pamiętam, mając ok 10 lat znajdywałam takie kawałki na 2cm w pobocznych skałach, które zleciały z lawiną. Przecież zeza można dostać od ciągłego gapienia się w ziemię (ʘʘ)
@Jagoo: nie chce cię martwić, ale Austria ma zbanować bezpośrednie loty z i do UK od 1 czerwca :( ale jakby odblokowali i można byłoby się wybrać (bez kwarantanny na powrocie) to z chęcią bym pojechała :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jagoo: Od lat planuje powrót w Alpy.
Byłem za małolata w Kaprun niepodal Zell am See
I nawet dziś rano sobie oglądałem Tyrol w lapku.
Ja na pewno tam wracam.

Przed covidem British Airways latał za 50f do Salzburga.Z tamtad pod alpy kolejka za kilka euro.
@today akurat myślę o wrześniu. Na czerwiec, lipiec i sierpień mam już inne wyjazdy. Ale jak tak to zapraszam. Myślę że jestem w miarę normalna i można się dogadać.

@borntobeironman oba miejsca znam bardzo dobrze. Do tego Hintertux. Nawet mam nostalgię za porannym programem z widokiem na Tyrol, kamerkami na stoki i opisem pogody. A jeszcze lepsze są zimne poranki i oddychanie tym zimnym powietrzem.
@Jagoo mocno bym się zastanowił nad wrześniem. Ze względu na pogodę- tu nie będzie tylko zimnego powietrza, a potrafi się pojawić śnieg ( mówię o górach). I to naprawdę nieoczekiwanie.
Oczywiście nie zawsze się zdarza, ale np we wrześniu 2018 ( koło 15) , będąc w Steiermarku, na wysokości około 800m npm zaskoczyła nas burza śnieżna. A w miejscowości obok, nie było śladu śniegu¯_(ツ)_/¯
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jagoo: Austria jest imo fujka, ale jakbyś chciała geologicznie pozwiedzać Polskę, to możesz się do mnie odezwać. W Izerach są granaty, a granaty są fajne( ͡° ͜ʖ ͡°)