Wpis z mikrobloga

Łazienka w bloku z wielkiej płyty, niecałe 4m2 - generalny remont.
Zamiana wanny na prysznic, przewieszenie pieca na inną ścianę, kucie i położenie nowych kafelek.

Koleś zawołał 6k zł za robotę, dużo/mało? Robota niby na 2 tygodnie.
Wydaje mi się, że nie ma tragedii, chociaż się nie znam.

#slask #remont #budownictwo
  • 25
  • Odpowiedz
@Lujaszek: nie jest ważny metraż tylko co zrobi

jakbym miał zrobić po taniości to #!$%@?łbym nowe kafle na stare, bez kucia
i #!$%@? mnie obchodzi że metraż łazienki się zmniejszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

natomiast po kuciu ściany trzeba naprostować
a potem jeszcze spasować cudowne kafelki inwestora, które widział na obrazkach producenta, z rzeczywistością łazienkową i tego że ni #!$%@? nie będą się tak komponować jak
  • Odpowiedz
@Dibhala: coś wspominali że chyba w jednym miejscu chcieliby właśnie nakleić kafelki na stare.

Ale kafelki obecnie są do połowy wysokości łazienki i są na płasko ze ścianą powyżej. Więc przy skuciu kafelek będzie trzeba albo skuć również całą niepokafelkowaną ścianę, albo zakleić czymś wnękę po kafelkach.
  • Odpowiedz
Ale kafelki obecnie są do połowy wysokości łazienki i są na płasko ze ścianą powyżej. Więc przy skuciu kafelek będzie trzeba albo skuć również całą niepokafelkowaną ścianę, albo zakleić czymś wnękę po kafelkach.


@Gumaa: niech zapracuje na 6k, ale licz się z tym, że może podnieść kwotę

ja ci podpowiem, że warto zedrzeć do golasa, bo stare PRLowskie tynki miewały i po 4-5cm. Pytanie jak prosta jest ściana, bo kucie
  • Odpowiedz
spółdzielnia mi to powie czy to do gazwoni trzeba walić czy jak?


@Gumaa: tutaj jest problem bo z tego co się orientuje. Na wszelkie przeróbki gazu itp trzeba projekt. Jak uderzysz do spółdzielni to raczej na 100% usłyszysz - nie. Natomiast gazowani powie, że ma być projekt. Nie bardzo wiem gdzie Cię pokierować z tym.
  • Odpowiedz