Wpis z mikrobloga

Może kogoś interesuje jakie ceny w Niemczech, produkty losowe i nie, robiłem zakupy na kilka dni, miałem założenie kupić za 50 euro, ale jednak wyszło tylko za niecałe 30. Pogrubiłem produkty, które kupuje się dosyć często.
Parę tygodni temu opisywałem zachowanie polaków i latynosów/hiszpanów po zapytaniu ile miesięcznie będę potrzebował, okazuje się po lekko ponad pierwszym tygodniu, że to latynosi cenowo byli dużo bliżej, mimo że nie ogarniam jeszcze cen, wszystkich sklepów więc na pewno popełniam jakieś błędy przy zakupach to mieszcze się w 50-65 € tygodniowo.

Jajka M - 1.11 € za opakowanie
Kalarepa - 0.69 €
Szybkie danie na patelnie - 1.99 €
Piersi z kurczaka 400g 2.49 € (promocja)
500g chleba, coś ala razowy - 1.49 €
Pieczona wieprzowina do kanapek 100g - 1.19 €
Szynka z łososia 150g - 1.89 €
Jakaś mieszanka serów 250g - 1.49 €
Jakiś ser, cholera wie co to jest, wziąłem na próbę 130g - 1.99 €
2 pizze oetker czy jakoś tak - 3.39 €
Mleko - 0.79 €
1.5 kg cebuli - 1.29 €
Jogurt naturalny 200g - 0.55 €
Banany 1.5 kg - 1.40 €
Ziemniaki 2.5 kg - 2.49 €
Ketchup - 0.79 €
Sałatka z czerwonej kapusty - 0.65 €
Dwie duże cytryny, nie jest napisane ile g, pewnie z 400g - 0.55 €

Będzie trzeba coś jeszcze dokupić, ale biorąc pod uwagę poprzednio kupione rzeczy to niewiele, za 50-60 € tygodniowo da się sensownie zjeść już, kupiłem mrożonki na obiady i tylko jeden planuję robić sam w tym tygodniu, bo mam nieregularne godziny pracy, póki co i nie wiem jak planować dni jeszcze, próbuję odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

#niemcy #neuropa #imigracja #zakupy
#polska
  • 10
@Serylek: Z ciekawości, też zauważyłeś, że kasjerki w Niemczech są 10000x razy milsze niż w Polsce? W polszy mam wrażenie że są na mnie złe że robię zakupy xD

W Niemczech się uśmiechają itp