Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dostałem właśnie wezwanie do przyznania się, że X stycznia o godzinie x:xx byłem kierującym moim pojazdem lub do wskazania osoby, która była odpowiedzialna za pojazd w tym dniu. Powodem tego wezwania było niewłaściwe zaparkowanie samochodu. Problem w tym, że kierującego pojazdem o tej godzinie nie było, a samochód był pusty, więc jeśli podpiszę przyznanie się do winy, to de facto poświadczam nieprawdę. Co się stanie jeśli zamiast przyznania się wskażę siebie jako osobę odpowiedzialną za samochód w danym dniu?


#prawo #motoryzacja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60ab9ac94fdc3a000b6c321c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 7
OP: @jakis_login: Przecież to nie ma sensu i zadane przez nich pytanie jest nieprecyzyjne. Zgodnie z definicją kierujący to "osoba, która kieruje pojazdem lub zespołem pojazdów, a także osoba, która prowadzi kolumnę pieszych, jedzie wierzchem albo pędzi zwierzęta pojedynczo lub w stadzie", więc jak mam wskazać kogoś, kogo nie było?
@SpalaczBenzyny: Innej opcji nie ma, ale chodzi mi o brak ścisłości w sformułowaniu żądania
@malinowydzem: a na jakiej