Wpis z mikrobloga

Szukam info na temat wgrywania na sztywno #android
(jestem w tym zielonką)
Żonie leży stary #sonyericsson #wt19i , z andkiem v. 2.3.4 (max wersja od producenta).
Potrzebuję go kopnąć do stabilnego 4.0.4 lub AOSP 4.2
Inaczej nie da się z niego praktycznie korzystać - wiele apek nie działa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Wiem, że się da, bo są filmiki na YT. Nawet do 6, ale to już mija się z celem - za słaby proc i pamięć.
Czy do tego trzeba najpierw go #root ?
Pobieżnie widzę, że trzeba działać przez pc i soft pt.: fastboot.
#smartfon jest wart ~50 zika, więc jak zbrickuję, to nic strasznego się nie stanie, niemniej chciałbym z ciekawości przyswoić wiedzę jak to gryźć.

#telefony #kiciochpyta #serwisgsm #gsm
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@marcinst a znalazłeś roma z andkiem 4.0.4 skonfigurowanego specjalnie pod ten model telefonu?
Sony ericssonów nie trzeba było rootowac, pamiętam że wystarczał do tego flashtool, możliwe jak najnowsza wersja, ściągnięty obraz systemu (rom pod dany model) kabel i windows.

Druga sprawa że nie widzę sensu wskrzeszać jakiegoś trupka sprzed 10 lat, lepiej kupić nowy, jakikolwiek.
@KomendaGlownaPolicji: Przeca napisałem: niemniej chciałbym z ciekawości przyswoić wiedzę jak to gryźć.
Czyli rozczaić, co do zasady, wgrywanie romów poza producenckich. Jak pisałem, tel jest nic nie wart, więc jeśli uwalę to żadna strata.
znalazłeś roma z andkiem 4.0.4 skonfigurowanego specjalnie pod ten model telefonu?


@parys88: tego jeszcze nie mam, ale po postach widzę, że to jest polecana stabilna wersja. Mam już zassane cm-10.1-20130806-Albinoman887-pyramid czyli AOSP 4.2.2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@marcinst: no to odblokowujesz bootloader, instalujesz twrp albo clockworkmod i instalujesz spod niego ROMana
Upewnij się 10x ze pobrany rom jest na twój model słuchawy, bo największą głupotą jest uwalić telefon nie tym romem.
Całe howto znajdziesz bankowo w wypuszczanym romie w wątku na xda.
@marcinst:

#sonyericsson #wt19i

4.0.4

Jest oficjalna aktualizacja do (maksymalnie) właśnie 4.0.4. Wystarczy wgrać FlashToolem.
https://www.xperiasite.pl/topic/16689-wt19i-41b0587-central-europe/

Sam konfigurowałem bliźniaczą Xperię Ray do użytkowania jako telefon z aparatem i klientem e-mail i mogę polecić zainstalowanie CyanogenMod 11.0 (na bazie Androida 4.4 Kit Kat). Osoba korzysta z niej w ten sposób do dziś Nowsze wersje Androida są bardziej zasobożerne, więc je raczej bym odradził.

cm-10.1-20130806-Albinoman887-pyramid

Custom ROM-y są tworzone pod jeden konkretny model
@mp107: Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, niemniej utknąłem.
Punkty 1 i 2 zrobione.
Ściągnąłem plik WT19i4.1.B.0.587CE1.ftf i nie ma tam kernela w postaci .img, a jedynie w .sin - zainstalowałem ten.
W Twoim punkcie 4 po probie flasha ROMu dostaje: Not a sin file i dupa.
Chyba muszę zassać starszego FlashToola...

Jeśli masz gdzieś działający ROM 4.0.4 lub 4.4 to poproszę serdecznie o linka np,: na wetransfer na pw.
@mp107:
PS
xperiasite.pl - za cholere nie mogę się tam zarejestrować, tzn. 10 godz. czekam na maila aktywacyjnego i nic.
Obstawiam, że ten portal już nie do końca działa, a duża część treści widoczna jest jedynie po zalogowaniu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@marcinst: Link do pobrania custom ROM-ów na WT19i i inne urządzenia tej serii (WT19i = "coconut"): https://archive.org/download/LegacyXperia_SEMC_2011/
Są od CyanogenMod 10.1 (Android 4.2 Jelly Bean) do LineageOS 14.1 (Android 7.1 Nougat). Z tym, że wersje 12.1 i wyższe mają partycję /data na karcie pamięci, bo nie mieszczą się w pamięci wbudowanej urządzenia (bodajże 512MB jej jest). Więc dla nich trzeba utworzyć na karcie pamięci partycję zanim zaczniemy wgrywać taki custom ROM.
@mp107: Dzieki wielkie! :) 4.0.4 działa. Jedyny problem, choc to fabryczny ROM, ze nie fiksuje GPS, nie mam pojęcia czemu, w sumie na starym 2.3.4 tego nie sprawdzałem.
Także mam to już mniej więcej rozczajone.
Pytanie bardziej zaawansowane, czy da się modować jakoś prosto ROMy, żeby np. powywalać apki fb i inne zbędne? Pewnie jakieś SDK trzeba. Jeśli jest to dużo zabawy" (a nie np. odklikiwanie "ptaszków") to nie ma tematu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
nie fiksuje GPS,

@marcinst: Jakiś czas temu "przekręcił się" licznik tygodni będący częścią systemu GPS. W przypadku jeżeli urządzenie nie było do tego przystosowane może wystąpić problem z łapaniem fixa (ustalenia lokalizacji) lub niepoprawny odczyt aktualnej daty (czasami połączony z "cofnięciem się" zegara urządzenia, jeśli jest tak synchronizowany).
https://www.gum.gov.pl/pl/aktualnosci/2914,GPS-week-number-rollover-7-kwietnia-2019-r-godz-200-Czy-mozemy-spac-spokojnie.html

Pytanie bardziej zaawansowane, czy da się modować jakoś prosto ROMy, żeby np. powywalać apki fb i inne zbędne? Pewnie jakieś SDK trzeba.