Wpis z mikrobloga

#siecikomputerowe #synology #komputery #internet

Pomóżcie ludzie bo ja już nie mam siły do tego.

Mam Router Halny HL-4GMV pod który jest podłączony Synology na którym z kolei działa sobie klient torrent. Pobierać pobiera torrenty bez problemu tak samo jak i wysyła ale trackery zgłaszają brak dostępności. Przekierowałem porty na routerze i skierowałem je na synology ale dalej dupa... W kliencie ustawiłem na sztywno też zakres portów żeby nie było.

Firewall na synology wyłączony

Jakieś pomysły co mogę jeszcze zrobić? Nawet tego routera nie mogę ustawić w tryb bridge żeby na drugim routerze zrobić przekierowanie portów...
loginzajetysic - #siecikomputerowe #synology #komputery #internet

Pomóżcie ludzie ...

źródło: comment_1621696003oousEZQR6DQpi2hniy9SQk.jpg

Pobierz
  • 17
@korni007: mam niby dostęp do tego routera jako admin ale chyba w okrojonym zakresie ( login useradmin) nie ma opcji bym sam się do tego dostał? Myślałem na zakupem wkładki z GPON na SFP i do tego jakiś normalny router z SFP ale z tego co widzę musiałbym chyba z 400zł zainwestować żeby to osiągnąć...
Myślałem na zakupem wkładki z GPON na SFP i do tego jakiś normalny router z SFP ale z tego co widzę musiałbym chyba z 400zł zainwestować żeby to osiągnąć...


@login_zajety_sic: to nie myśl bo Ci nie pozwolą się wpiąć do światła przez swoje urządzenie, ich urządzenie być musi tylko niech będzie w trybie bridge i tyle
@d1sconn3cted: Sądzę że nie będzie problemu się wpiąć własnym urządzeniem bo ten router wziąłem jako opcje. Wcześniej miałem neta po skrętce od tego operatora i router miałem własny.

Chociaż z drugiej strony to światło, #!$%@? wie czy router jakoś trzeba konkretnie ustawiać...
@login_zajety_sic: możesz sądzić co tam chcesz urządzenie które wpinasz w światło nie zmienisz, chcesz zadzwoń do operatora i się spytaj poza tym kupienie pierwszej lepszej wkładki nie sprawi że to zadziała, ISP musiał by ci podać jaką konkretną wkładkę byś musiał kupić (o ile by Ci wgl pozwolił się wpiąć).
@d1sconn3cted: @Gronbar: Ok, czyli krótko mówiąc, kupic ubi albo mikrotika, niech mi to ustawią w bridge i nie bawić się w żadne cuda.

Pytanie tylko czy coś poza nimi jest jeszcze warte rozważania? najtańszy router ubi/mikrotik to 400zł z WiFi :/

Chyba że na tym obecnym mogę zostawić WiFi a drugi router będzie odpowiedzialny za urządzenia po kablu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@login_zajety_sic: mikrotik hap ac2 powinien mieszkanie ogarnąć. Mieszkam w ponad 70m^2 wielkiej płycie i ładnie sobie daje rade. W jednym pokoju jest trochę gorzej, ale tam są dwie pancerne ściany po drodze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gooma: mam stały publiczny adres, przed zmianą łącza na światłowód mogłem wystawić na zewnatrz każdy port bez problemu oczywiście po ustawieniu przekierowań na swoim routerze. Teraz na próbę ustawiłem DMZ na synology i parę portów się otworzyło tak jak ssh ale cała reszta tj porty od 6000 do 60000 są zamknięte :/ mam jeszcze stery router więc jego może wykorzystam tymczasowo dopóki nie kupię tego mikrotika
@login_zajety_sic: no u mnie ogarnia całe mieszkanie. Wiadomo, że w tych dalszych miejscach od routera zamiast 100/100 mam 50/50 czy nawet 30/30, ale nie zrywa. Ja i tak polecam zawsze w jakiś sposób skrętkę dociągnąć do komputerów, na których się pracuje, a WiFi zostawić do telefonów czy innych chromecastów. Jednak co kabel to kabel ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ArekJ: nie no, pc, synology i wszędzie gdzie mi zależy na prędkości to kabel a po WiFi to TV i telefony i laptop czasem sądzę że u mnej nie będzie dramatu bo router będzie ustawiony w linii prostej do drugiego pokoju więc mało zakłóceń będzie po drodze.

Powoli będę musiał zastanawiać nad szafa jakąś na ten sprzęt cały w domu.. Serwer, routery, rpi i inne gówna xD