Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Wolosowalam zestaw:
1. Jak to wiosną. zrób generalne porządki np. piwnicy, strychu itp.
2. Zidentyfikuj 5 gatunków ptaków żyjących w twojej okolicy, zrób zdjęcia oraz opis.
3. Wykonaj pracę plastyczną z papieru (tematyka wiosna).

Wybrałam, zadanie nr 2, bo wydało mi się ciekawe. Poza tym porządek mam zrobiony, a pracę plastyczną robiłam we wcześniejszym wydaniu mirkowyzwania. Wdaje mi się, że wcześniej nie zwracałam uwagi na ptaki mnie otaczające. Może mało spektakularne zdjęcia, ale spróbujcie zrobić kiedyś zdjęcie wróblowi, albo szpakowi. No cóż, przynajmniej mam ładne zdjęcie drzewa. ;)
Wybór padł więc na ptaki, które udało mi się sfotografować.

Kura domowa - kura jaka jest każdy widzi. Ptak hodowlany nie występujący w środowisku naturalnym, żywi się głównie zbożem. Miła i przytulaśna. No i daje zdrowe jajka.

Kaczka - odmiana domowa, żywi się wszystkim, lecz głównie zbożem. Uwielbia pluskanie się w wiadrze z wodą tudzież w rowie melioracyjnym. Posiada wysokotłuszczowe, wysokobiałkowe mięso bogate także w żelazo. Potrafi uszczypnąć także trzeba uważać.

Kaczka - krzyżówka zwyczajna, jada podobnie jak odmiana domowa, chociaż preferuje rośliny wodne. Jest bardziej wyzwolona. Również lubi pływać, i często zebrać do chleba. Na zimę lubi wygrzać piórka w ciepłych krajach. Jako ciekawostkę można powiedzieć, że w locie poziomym może osiągać nawet 90 km/h.

Gołąb miejski - inaczej szczur, #!$%@? szkodnik. Gatunek gołębia miejskiego co dużo grucha mało robi. Interesuje się wysoce pojętą trajektorią lotu własnych odchodów, dzięki czemu może szybko i skutecznie osłabić czyjś dzień. Ogólnie gatunek nielubiany, choć osobiście je lubię dopóki za bardzo nie wchodzą mi w drogę.

Mewa - wodny ptak kojarzony z morzem, ale występuje także nad rzekami i jeziorami. Żywi się małymi rybkami i bezkręgowcami, ale potrafi też zjeść gryzonia. Składa jaja raz do roku, zazwyczaj w maju. Z pozoru sympatyczna, ale niesmak po gryzoniu pozostał.

#mirkowyzwanie
Pobierz Ayano - Wolosowalam zestaw:
1. Jak to wiosną. zrób generalne porządki np. piwnicy, st...
źródło: comment_1621450988h1rKJi1fuQ69sLi6DlYZ1v.jpg