Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 209
Możliwe, że pandemia ma się ku końcowi, a gdy już nastąpi, pojawi się wiele głosów typów i tupiar, którzy będą się śmiać z tekstem: Pandemia! Nie nosiłem maseczki, nie zaszczepiłem się i na nic nie zachorowałem. A zatem już teraz odpowiadam: to pewnie dlatego kretynie, że inni to robili. Dziękuję za uwagę.

#oswiadczenie #zdrowie #medycyna #koronawirus #covid19 #szczepienia #heheszki #humorobrazkowy #takaprawda
pogop - Możliwe, że pandemia ma się ku końcowi, a gdy już nastąpi, pojawi się wiele g...

źródło: comment_1621198093GrIEd9wcj4uIkOyigtbobD.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Morswinnik: Wirus sam z siebie nie replikuje się na maseczce, z powodu braku żywych komórek. Jedynie cząsteczki wirusa mogą osiadać na maseczce, a potem się odrywać w innym czasie przy kaszlu czy kichnięciu.
Niemniej coś słabo się roznosi ten bardzo śmiertelny i niebezpieczny wirus ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@chinskie_bajki: Patrzę teraz na liczbę pierwszodawkowców i może z tymi 7mln do września przesadziłem, ale na pewno za miesiąc nie będzie 7mln w pełni. Obecnie jest 4,5mln, więc może 5,5mln jest realne (pamiętajmy, że okres między dawkami był wydłużony przez naszych włodarzy do 42 dni, a teraz zmieniają go na 35 dni - co nadal jest znacznie poza okresem sugerowanym przez Pfizera (21 dni i tyle się na początku roku
  • Odpowiedz
@WaveCreator i szczerze nie zdziwię się, jak do końca czerwca / połowy lipca zakończą się szczepienia pierwszymi dawkami (oczywiście z drobnymi wyjątkami, ale przy obecnej skali to będą jednostkowe przypadki, oraz szczepieniami ozdrowieńców). Myślę, że we wrześniu prawie wszyscy chętni bez przeciwskazań (strzelam, że będzie to około 17-18 mln Polaków, bez wliczania szczepień poniżej 18 roku życia) będą już zaszczepieni druga dawką.
  • Odpowiedz