Wpis z mikrobloga

@roster: nie czytałem wspomnianej książki, ale miałem nieprzyjemność spróbować przeczytać jej najnowszą publikacje. Totalne dno jeśli chodzi o umiejętność logicznego przedstawiania myśli i budowania narracji. Nie dało się tego czytać, zmęczyłem jakieś 100 stron. Jeśli podobnie wygląda jej warsztat historyczny, to lepiej odpal Wikipedię xD
@to_niezle: Chcę przeczytać tą książkę z czystej ciekawości, zdaję sobie sprawę, że może być słaba. Mam w swojej małej bibliotece inne, ciekawsze pozycje jeżeli chodzi o merytorykę tematu, np: "Krzyżowcy" - Dan Jones, "Templariusze" - Dan Jones [obie książki tak mi się spodobały, że zakupiłem je w wersji fizycznej i elektronicznej], Dzieje Wypraw Krzyżowych" - Steven Runciman (ubolewam, że tylko w wersji elektronicznej), "Święty Graal, Święta Krew" - Henry Lincoln, "Templariusze"
@mokry: czytałem recenzję "Listy Wachtera" podobno Pani M. Ogórek dodaje za dużo swoich, nietrafionych rozważań. Tym samym chciałbym również w przyszłości sięgnąć po tą książkę. Zawsze kreuję swoje zdanie na podstawie doświadczeń, czy moja opinia będzie pozytywna, czy negatywna to zależy od kilku czynników. Na pewno nie będę oceniał książki po okładce lub po recenzji, ta może pomóc tylko w doborze czasu, w którym przeczytam daną książkę.