Wpis z mikrobloga

@Centuri0n: Człowieku, mam 50 lat z kawałkiem, pracowałem przy ustalaniu precyzyjnych lokacji ludzi na podstawie analizy sieci WiFi i to nie dla kolegi wujka psa z pracy tylko dla troszkę poważniejszych. Mnie zrobienie kreski na zrzucie ekranu nie kosztuje pieniędzy ani wysiłku, wiec nie ma się co #!$%@?ć o byle co. To nie moja lokalizacja, wiec wole uszanować prywatność.
@PAST XD czyli nic ponad to, o czym każdy pomyślał. Już widzę, jak stado Mirków leci ze sprzętem szukać kogoś po całym świecie bo akurat w tym śmiesznym memie się jakaś sieć pojawiła. Co najwyżej sąsiad mógł by się skapnąć przez przypadek. Nikt nie będzie szukał memicznych miejsc z vikop.ru ;)
@PAST: Wardriwing pojęcie martwe, miało sens 20 lat temu kiedy sieci wifi było mało.
Triangulacja na podstawie 4 kresek zasięgu? W sytuacji kiedy sieci osiedlowych jest jak mrówek? Ty chyba sobie żarty robisz z tym " Pracowałem przy ustalaniu precyzyjnych lokacji ludzi na podstawie WIFI ", teraz konkretnych routerów wifi szuka się w inny sposób, kiedy twoja nazwa jest w sieci wraz z adresem a tak jest kiedy jest widoczna publicznie
@Centuri0n: Stary, jak chcesz porozmawiać na profesjonalnie to zapraszam na priv, ale tak jak zauważyłeś, nie bede szczegółów opisywał na mirko. Zanim zaczniesz robić szczegółowe ustalenia trzeba zrobić najpierw takie z grubsza. Poza tym wardriving nie jest martwy, i dalej jest bardzo pożytecznym źródłem wiedzy. Szczegóły - w innym wątku albo na priv.