Wpis z mikrobloga

Hej zapytano mnie na rozmowie rekrutacyjnej ile chciałbym zarabiać w 3 pierwszych miesiącach pracy (okres próbny). Powiedziałem, że 3k na ręke. Zapytali mnie jaki rodzaj umowy bym preferował. Miałem do wyboru umowa zlecenie, albo b2b.
muszę dodać, nie nie posiadam statusu studenta. Z tego co się orientuje to przy b2b pracodawca zapłaci mniej za pracownika niż na umowie zlecenie. Powiedziałem, że się jeszcze zastanowię co do umowy. Jak w ogóle mam podejść do tematu? Z tego wynika, że jeżeli wybiorę b2b to powinienem negocjować wyższe zarobki niż 3k na ręke, bo pracodawca zapłaci za mnie mniej. Jak się załatwia takie sprawy z potencjalnym pracodawcą? Nie chce wyjść na tym jak zabłocki na mydle.

#it #programowanie #pracbaza #b2b #rachunkowosc
  • 54
A nie lepiej na tym wyjdziesz jak pierwsze 3 miesiące próbnego będziesz mieć zlecenia a potem Uop? Przy stawce 3k netto to raczej rozsądne podejście patrząc że nie są to duże pieniądze.. Generalnie mam ziomków w IT i w ich wypadku gdy mają około 6k netto (chyba jakoś tak) to w życiu za tyle by na b2b nie poszli bo im to się nie opłaca. Rzucam trochę ogólnikowo ale konkluzja jest taka
@FortunaHej: ok. Czyli załóżmy, że zgadzam się na 3k netto b2b. To oznacza, że wystawiałbym fakturę firmie dla której pracuje, oni mi płacą te 3k i muszę jeszcze sam z tych 3k opłacić zus i podatki?