Wpis z mikrobloga

@Diamond-kun: duolingo jest beznadziejne xD nie nauczysz się nic więcej niż "to jest spokojny kot" albo "pies je czerwone jablko". Najlepiej memrise albo busuu, ta druga opcja trochę droższa
  • Odpowiedz
@Diamond-kun: to raczej z apek za dużo się nie nauczysz. Jeśli naprawdę ci zależy to kup jakiś dobry podręcznik, a wymowy ucz się przez youtube, transkrypcję, alfabet fonetyczny czy przez te wszystkie darmowe francuskie źródła jak TV5.
  • Odpowiedz
@Diamond-kun: zasadniczo każdego języka ci się będzie ciężko uczyć z apki. Leksyka jest ważna, no ale co ci po słówkach jak nie znasz zasad wymowy, wypowiesz słówko, którego nauczysz się na pamięć, ale innego już nie wypowiesz. Gramatyka wbrew pozorom też jest dość ważna, bez niej nie ma jednak tej naturalności i płynności językowej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Limonene: @Diamond-kun: nie jest to prawda, że Duolingo jest beznadziejne. Taka opinia, to dla mnie opinia osoby, która uczy się pierwszego języka obcego w życiu. Wtedy faktycznie może być to droga przez mękę. Dla mnie jako osoby uczącej się kolejnego języka obcego Duolingo jest niezwykle pomocne, jednak wiadomo, że nauka z nauczycielem jest o wiele korzystniejsza. Jeżeli jednak ktoś ma zamiar zacząć ucząc się popołudniami w formie rozrywki
  • Odpowiedz
Duolingo to jak najbardziej dobry wybór


@Kasia123456789: nie zgodzę się, duolingo to najgorszy wybór z wszystkich aplikacji do nauki języka. Bezsensowne zdania, nacisk bardziej na słówka niż gramatykę i mówienie zdaniami, rozdziały ułożone bez ładu i składu, wciąż ten sam lektor. Rozmowy z botem, który tylko sprawdza poprawność gramatyczną, a nie sens zdań. Memrise jest 100 razy lepsze, są filmiki od native speakerów, można ogarnąć gramę, kurs jest obszerny i
  • Odpowiedz
@Kasia123456789: ile masz lat, gdzie mieszkasz, jaki masz rozmiar buta, ile miałeś partnerek w życiu i co najbardziej lubisz jeść na obiad?
Testowałam mnóstwo aplikacji i duolingo zdecydowanie jest najgorszą z nich. To, ile znam języków i ile czasu się ich uczę/uczyłam, nie ma najmniejszego znaczenia, takie mam preferencje i już. Dzięki duolingo nauczysz się paru słówek, w memrise albo busuu, nawet tych darmowych pakietach, masz o wiele więcej opcji,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
To, ile znam języków i ile czasu się ich uczę/uczyłam, nie ma najmniejszego znaczenia


@Limonene: to ma właśnie kolosalne znaczenie w kontekście dawania porad, bo jeżeli znasz jeden język obcy i to nie do końca dobrze, to Twoje porady są nic nie warte, gdyż są nieskuteczne. Jeżeli znasz jeden język i to całkiem dobrze, to wtedy znaczenie ma jak długo się go uczyłaś, by ocenić, czy Twoje porady mają jakikolwiek
  • Odpowiedz