Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
TopsCNC HEAVY

No i koniec drukowania :D

Dziś przyszła ostatnia paczka z ali ze śrubami trapezowymi. Jutro ma przyjść paczka z śrubami/nakretkami do skręcenia tego w kupę.

Spamuję pod tagiem ==> #dmmototopscncheavy <== można obserwować.

#cnc #arduino #ender3 #druk3d #diy
DMMotoAdventures - TopsCNC HEAVY

No i koniec drukowania :D

Dziś przyszła ostatnia p...

źródło: comment_1620392019vSfIMs6oHcE9UfUziTPBba.jpg

Pobierz
  • 23
@DMMotoAdventures: Tanie chińskie frezarki mają sterowanie prędkością przez regulator fazowy, czy jak to się tam nazywa. Problemem jest to, że jak ustawisz prędkość na 1 to taka frezareczka nie ma momentu obrotowego i potrafi się zatrzymać w materiale. Ta Makita ma normalny regulator ze sprzężeniem - czyli bada na bieżąco obroty silnika i jak się wjedzie w materiał do dodaje mu mocy, aby utrzymać obroty. Biorąc pod uwagę niskie prędkości posuwu
@DMMotoAdventures: Wysokie to pojęcie względne, Ta Makita ma 10 000 na 1 ustawieniu, jak na obróbkę drewna to mało, jak na obróbkę stali to bardzo dużo. Dużo zależy od średnicy freza - zazwyczaj im mniejszy frez tym większe obroty. Ja sklejkę tnę na 1, pleksi na 1 (tu problemem jest generowane ciepło, im wolniej się tnie tym ładniej wychodzi). płyta wiórowa na 4-5. wiercenie otworów 1-2. Frezy jakich używam to od
Tanie chińskie frezarki mają sterowanie prędkością przez regulator fazowy,


@Zorki4: @DMMotoAdventures: tanie chińskie frezarki mają przełącznik On/Off ;)
Tak zresztą, jak najprostsza makita z tej rodzinki - Makita 3710
I to wystarcza w praktyce, do frezowania drewna czy innych obrzeży, do czego to jest pomyślane.
A że jest to silnik szczotkowy - to regulacja PWMem jego obrotów jest bezproblemowa - można ją sobie samemu dorobić, podobnie jak stabilizację obrotów czy
hrumque - > Tanie chińskie frezarki mają sterowanie prędkością przez regulator fazowy...

źródło: comment_1620415093yGios6fSPhGaBFLaGSlhMX.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hrumque: dzięki, będę kombinować w stronę integracji ze sterownikiem.

Poczatkowo myślałem ustawić obroty i po prostu włączać pstryczkiem. Ale ta integracja bardzo mi się spodobała i aż mi teraz głupio ze chciałem takie kowalstwo odwalić xD
@hrumque: @DMMotoAdventures:

A co do RT0700 - to nie ma tam żadnego mechanicznego sprzeżenia zwrotnego


Mechanicznego nie ma, jest magnetyczne ( ͡º ͜ʖ͡º) Jest magnes na wirniku + czujnik regulatorze.
Na rysunku część nr. 18 tulejka magnetyczna:
https://www.czesci.narzedziabaxo.pl/czesci/RT0700C/makita
Tu są zdjęcia jak ten pindol wystający z regulatora współpracuje z powyższą tulejką:
https://www.projectguitar.com/product_reviews/tools_and_consumables/makita-rt0700c-compact-router-part-2-r17/