Wpis z mikrobloga

Przeszedłem covid dwa miesiące temu, mam dokument po polsku mówiący, że test na covid był pozytywny. Mam zamiar za miesiąc wyjechać na wakacje za około miesiąc na wakacje, nie ma możliwości żebym się zaszczepił do tego czasu bo można dopiero po trzech miesiącach. Pytanie, czy mając taki dokument z wynikiem testu pozytywnego sprzed trzech miesięcy ale po polsku nie będę miał problemu za granicą, przykłądowo w Chorawacji albo we Włoszech? #podrozujzwykopem #podroze #koronawirus #covid19
  • 8
@Onbezwasa: Jeżeli chodzi o Chorwacje to jak najbardziej tak, do 6 miesiecy po przechorowaniu covida mogę wjechać, na tą chwilę Włochy też zmieniają swoją politykę na taką. Pytanie czy wydruk pdf z labolatorium ale po polsku uznają czy też nie.
@personalnyMisio: jasne, ale sytuacja i zmiany krajowych przepisow sa bardzo dynamiczne, im blizej lata tym beda mniej rygorystyczne, rakze poki co to strata czasu, ogarnij temat tydzień przed wyjazdem jedyna czym będziesz ryzykował to potrzeba zrobienia testu
@personalnyMisio: mam podobną sytuacje i szukam info, ale nie sądzę, żeby taki dokument w jez polskim byl ważny za granicą. Pewnie w grę wchodzi tłumaczenie przysięgłe, no albo zrobienie testu przed wyjazdem :/