Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki czuję się w potrzasku - nie wiem co zrobić.

Dostałem ofertę pracy jako asystent w dziale audytu w "second tierze" i ustaliłem z nimi, że zaczynam u nich od sierpnia (żaden list referecyjny zwykła rozmowa z HR i managerami, że "mają moje słowo" i ja mam "ich słowo", że na pewno tę posadę mam, ale w między czasie dostałem się do big4 jako praktykant.

Mam dylemat którą ofertę przyjąć i jak odmówie fimie "second tier" to wyjdę na nieprofesjonalnego gbura? Bo już im mówiłem, że na pewno będę od sierpnia u nich.

Nie ukrywam, że zależy mi na "karierze", ale jednak big4 to big4 - czyż nie?

#pytanie #korposwiat #pracbaza #audyt #problemypierwszegoswiata

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6092e3ed5a0849000ad36c63
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania: patrz w dłuższej perspektywie, przecież po tych 3 czy 6 miesiącach (nie wiem ile teraz jest w audycie i czy tyle samo w każdej b4) praktyk też będziesz asystentem. Nie znam się, ale podejrzewam że lepiej mieć 2 lata doświadczenia w big4 niż 2 lata i 3 miesiące w 2nd tierze (a w praktyce okres praktyk i tak sobie wliczysz do doświadczenia w b4, bo czemu nie).
@AnonimoweMirkoWyznania: To jest biznes. Tu nie ma miejsca na zastanawianie się co jest uprzejme i czy wypada tylko to co się tobie najbardziej opłaca.
Jeżeli się mnie pytasz czy masz jakieś prawne zobowiązania z tytułu wypełniania "kwestonariusz osobowy do umowy" to nie wiem bo nie wiem co wypełniałeś - najprawdopodobniej nie, bo z nazwy wygląda jak tabelka z danymi do umowy. Swoją drogą nie wiem czy to jest rozsądne podawać swoje
@AnonimoweMirkoWyznania: Ale to big4 to jest 3rd tier czy jak? Bo z Twojego postu wygląda jakby w Polsce big4 to był jakiś prestiż XDD

W UK otwarcie wiadomo, że idą tam najsłabsi ludzie XD. Nikt tego nawet do jakiegoś tier 3 by nie wpisał.

Masz przecież MBB i jakieś Private Equity funds, dlaczego tam nie celujesz?