Wpis z mikrobloga

@Plokij: ja mam info od swojego maklera ze nie dostali jeszcze instrukcji jak ten split ma zostac wystawiony, mi na przyklad na razie tylko pokazuje 2 pozycje przed splirem i po splicie ale nie moge zadnych praw poboru kupic/sprzedac
@PISowski_inwestor już dzisiaj odbywa się handel prawami poboru, mam podgląd na ibkr, obecna cena to 14 NOK, minimum było 12, a maksimum dzisiaj 19 NOK. xtb pewnie sprzedało już dzisiaj te prawa, ciekawe po ile, jeszcze nie dostałem kasy. A Ty u jakiego masz brokera?
@PISowski_inwestor jak dostanę kasę to dokupie za to więcej akcji i tak, gorzej na tym wyjde niż gdybym wykupił prawa ale nic nie zrobisz. Jak już restrukturyzacja idzie pełna para to mam nadzieję że i tak zarobimy grube procenty na tym
@Plokij: @PISowski_inwestor: kurde ja już tak od roku kasę w to ładuje i nic ( ͡° ͜ʖ ͡°) najgorzej że był blok xtb i wrąblaem się na etoro na cfd i tam mam już ponad 100% straty bez dźwigni przez te dodruki.
Rozumiem że xtb sprzedaje prawa ale co na degiro np? Dostałem to Nast i teraz jak sprzedam to zostaje z kasą a jak trzymam
@AshtarPL jak to możliwe że masz 100% straty bez dzwigni? Po ile kupowałeś to CFD? No i jak są emitowane prawa poboru, a Ty masz CFD to chyba powinieneś też dostać jakiś ekwiwalent tych praw, tak samo jak to jest w przypadku dywidendy. Nic nie dostałeś na tym CFD?

Jak nie sprzedasz tych NAST to w zamian powinienes dostać akcje, do 19 maja jest obrót tymi prawami i potem powinny być zamienione
@Plokij: nie pamiętam po ile wchodziłem ale coś koło 2 koron na pierwszym dołku? Tam było duże odbicie i następnego dnia miałem 70% na + potem jeszcze poszło do góry ale przespałem. Jak chciałem sprzedać to już było tylko trochę na + i stwierdziłem że trzymam.
No i wtedy chyba akcję w obrocie wynosiły 4% a teraz 80%?

To git, to prawa też można kupić w razie co? Na etoro nic
@AshtarPL no te prawa poboru też trzeba wykupić chyba, kosztują 6.26 NOK, obecna cena regularnych akcji to koło 36 NOK, wiec mom zdaniem warto brac te prawa i miec za nie akcje, to obnizy Ci duzo srednia cene akcji.

@PISowski_inwestor @AshtarPL
Co do CFD i emisji prawa poboru, spólka zawsze podaje wczesniej informacje o tym. W dzien emisji kurs akcji regularnych zawsze spadnie, gdyby wartosc CFD nie byla w zaden sposob korygowana
@Plokij:

no te prawa poboru też trzeba wykupić chyba, kosztują 6.26 NOK, obecna cena regularnych akcji to koło 36 NOK, wiec mom zdaniem warto brac te prawa i miec za nie akcje, to obnizy Ci duzo srednia cene akcji.

Tzn. z tego co widziałem na degiro to dopisali mi po zamknięciu do NAST liczbę "akcji" tak jak by były moje już. Kurs kupna dodatkowych NAST to 13 NOK. Wiec mnie to