Wpis z mikrobloga

#prawo #banki #prokuratura #oszukujo

Kontynuacja wpisu https://www.wykop.pl/wpis/56725061/oszukujo-szukam-patryk-majewski-ilawa-szczecin-zut/

Jeśli ktoś z Was ma pojęcie o działaniu prokuratury przy oszustwach to będę wdzięczny za poradę.

Murki ciąg dalszy sprawy z oszustwem internetowym. Sprawa zgłoszona na policję, dostałem lis od prokuratury o wszczęciu postępowania. Równolegle złożyłem reklamacje do mojego banku. Dostałem od niego pismo gdzie sugerują, aby: skontaktować się bezpośrednio z prokuraturą i złożyć wniosek do prokuratury o wydanie postanowienia o zwrocie środków na swój rachunek gdyż pozostaje to jedynie w gestii prokuratury prowadzącej postępowanie.

1) To pierwsza taka moja sytuacja, jestem kompletnie zielony. Wzoru takiego pisma nie znalazłem. Miasto oddalone z 3h drogi, powinienem wysłać go listem poleconym?
2) Nie powinienem czekać na jakiś odzew ze strony prokuratury? Mam tylko list o wszczęciu postępowania z nr sprawy

Sugestie co powinienem zrobić aby odzyskać swoje pieniądze mile widziane. Sam dzisiaj chyba napiszę prośbę do banku o wyjaśnienie, bo jak widzicie nie jest to dla mnie jednoznaczne.

Wołam jak prosili @nadsztygar @Hajabuza88
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

skontaktować się bezpośrednio z prokuraturą i złożyć wniosek do prokuratury o wydanie postanowienia o zwrocie środków na swój rachunek gdyż pozostaje to jedynie w gestii prokuratury prowadzącej postępowanie.


@szczesliwa_patelnia: żeby prokuratura mogła to zrobić to wcześniej musiałoby być w ogóle zabezpieczenie i zajęcie jakiegoś rachunku, nie wynika z tego co piszesz żeby prokuratura to wykonała, więc polecałbym najpierw kontakt z prokuratorem.
  • Odpowiedz