Wpis z mikrobloga

W mbank cały czas podnosi opłaty. Płace normalnie kartą powyżej 350zł, nie mam karty debetowej, jedynie co mam włączone to opłatę za wszystkie bankomaty a i tak podnieśli opłatę z 7zł na 9zł. Ten bank zaczyna być jakąś chorą kpiną z klienta. Polecacie jakiś inny bank który ma chociaż mniejsze opłaty,? Bo to co się zaczyna dziać w tym banku zaczyna po ludzku być niezbyt uczciwe.

#mbank #banki #ekonomia
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MxS89: ING konto Direct. Ja mam prognozowane 7zł ale tylko dlatego, że nie zapłaciłam 300zł kartą. Jednorazowo w miesiącu możesz wypłacić z innego bankomatu za darmo
  • Odpowiedz
@Magdozaur: Ja rozumiem jak jest jasno napisane np darmowe konto (łaski nie robią bo mówi o tym wprost ustawa bankowa) i opłata za kartę chyba, że spełni się jakiś warunek. Tyle aby się nie okazało , że te prognozowane 7zł zaraz nie stanie się 10zł a później po kilku miesiącach 12zł.
@elperson: To też jest jakaś opcja dziękóweczka
  • Odpowiedz
@ZespolmBanku: Ostatnio pisaliście w podobnym tonie jak zapytałem dlaczego została mi pobrana prowizja w wysokości 9zł a nie 7zł jak było to wcześniej. Z tego profilu padły słowa które sugerowały pomyłkę i mówiono aby nie składać reklamacji, bo dostane wyrównanie. A tu co jak zawsze, okazuje się, że jednak to nie była pomyłka. Na infolinii również niczego nowego się nie dowiedziałem. Ciężko ufać instytucją, które w tak niejasny sposób pogrywają
  • Odpowiedz
@MxS89: sprawdź sobie Millennium lub Santander Bank.

W pierwszym: konto i karta za 0 zł jeśli będzie wpływ 1000 zł i 1 płatność kartą lub Blikiem miesięcznie. W Santanderze podobnie: wpływ 500 zł i 1 płatność karą lub Blikiem. Różnice? W Millennium wypłaty z dowolnych bankomatów w Polsce za 0 zł. W Santanderze kartą tylko z bankomatów tego banku (Blikiem już z dowolnych bankomatów). Atut Santandera: wszystkie przelewy natychmiastowe za
  • Odpowiedz
@MxS89: Zmień obecne konto na eKonto osobiste, będziesz miał darmowe wypłaty >= 100zł ze wszystkich bankomatów bez dodatkowych opłat przy transakcjach kartą >350zł. Mniejsze kwoty możesz wypłacać również za darmo przez BLIKa.

polecam wspierać rodzimą bankowość


@elperson: SKOKi to nie są banki.
  • Odpowiedz
@MichaelT128: Mam ekonto osobiste + kartę, mam też konto eMAX i konto walutowe ale te dwa konta to zupełnie co innego. Płaciłem kartą i blikiem powyżej 350zł i i tak nabili 9zł. Ja w tym banku jestem kilkanaście lat i dalej mimo przeczytania regulaminu nie wiem skąd podwyżka opłat.
  • Odpowiedz
@MxS89: w mBanku musisz wydać min. 350zł ale tylko kartą do konta, BLIK nie jest uwzględniany, inaczej zapłacisz 7zł (eKonto osobiste), minusem mBanku jest brak informacji w aplikacji o spełnieniu warunku bezpłatności, choć ostatnio wprowadzili, że info wyświetla się raz w połowie miesiąca co jest mało przydatne

Poza wspomnianymi wcześniej Santander i Millenium uniknąć opłat można łatwo w:
PKO BP - 5 transakcji kartą lub BLIK
BNP Paribas - jedna transakcja kartą
Pekao - wpływ min. 500zł i jedna transakcja PeoPay
  • Odpowiedz
@Andr1: Tylko, że ja sumę operacji kartą bez bliku i bez paypala którego również używam mam grubo ponad 350zł i to jest dla mnie zupełnie nie zrozumiałe. Z bankomatów praktycznie nie korzystam dlatego mnie to dziwi. Dzięki za pozostałe informacje przydadzą się w najbliższym czasie.
  • Odpowiedz