Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #binance szukam najlepszej drogi żeby z konta bankowego przelać na Binance i mieć BUSD. Z tego co udało mi się ustalić to najmniej opłat jest w przypadku takiej drogi:

Bank->Revolut->zł na USD->Binance wpłata USD przelwem swift (Binance automatycznie konwertuje wpłacone USD na BUSD 1:1)->koniec

Wypłata wtedy tez prosto bo: Binance BUSD przelewa jako USD 1:1->Revolut USD na zł-> konto bankowe

Bardzo spoko opcja bo tylko jedna konwersja jest (w Revolut zł na USD) przy wpłacie i jedna przy wyplacie (tez w Revolut USD na zł)
Dobrze myśle? Robił tak ktoś kiedyś?
  • 21
@NoMoRe: jak nie masz konta w jakims archaicznym banku to w banowosci internetowej mozesz otworzyc konto w euro i powinien byc ekantor wymiany walut. Wtedy przewalutowujesz na euro i wysylasz darmowy przelew sepa.

Bank --> Binance
Kilka minut roboty, a przelew idzie do dwoch dni to uchroni cie przed kupowaniem na pompie
@vartan: Ale wtedy zamieniasz dwa razy walutę. Wpłatę można zrobić w USD, nie ma jak wypłacić z USD. Wiec przy wypłacie chyba niestety trzeba konwertować USD na eur
@NoMoRe może ja coś źle widzę, ale zamiana eu na usdt na binance to 1:1 z tak minimalną prowizją, że już nie ma sensu się w to #!$%@?ć.
Revo również zamiana to ułamki (tyłko nie zamieniac w weekend).

Zamiana przez bank to pffff. Nigdy!

Na pewno nie polecam revo do handlu krypto że względu na prowizję. Jest bezpiecznie, ale prowizją to kosmos. I oni mają jeszcze spread cenowy.
@NoMoRe potężny spread. 3-4 grosze.
Jak chcesz tyle, to weryfikacja pełna KYC na ideal w binance. 1 przelew z revo wtedy do 50k euro.
A, na revo nie wiem jak z zamianą na darmowym koncie. Ja mam premium.
Pewnie kupno premium i tak taniej wyjdzie, niż zmiana w banku.

1) revo, premium
2) wpłata i zamiana
3) binance ideal

Całkowicie za free się nie da. Ale ja już przestałem patrzeć na takie
@vartan: Tez mam premium bo do takiej kwoty to się nie opłaca inacEj
Tylko ja nie chce krypto. Chce zrobić Binance oszczędności, na BUSD 7% w skali roku

Wg mnie po informacjach jakie zgromadziłem:
Bank->Revolut->zł na USD->wpłata USD na Binance -> automatyczna konwersja przy wpłacie robi USD na BUSD w stosunku 1:1->koniec

Wypłata:
BUSD->wymiana na euro w Binance->wypłata na Revolut-> wymiana na ZŁ-> przelew na konto bankowe

Myślałem, ze jest jakaś
@NoMoRe: a w jaki sposob (opcja) wplacasz USD z revo na Binance? SEPA to tylko EURO. Ideal to chyba tez tylko EURO.
Twoj sposob jest lepszy, bo 1 zamiany nie ma (ktora i tak w sumie jest niewielka), ale jakos nie pamietam, zeby byla opcja revo - binance.

Ja juz sie przestalem bawic w SEPA, IDEAL od reki zalatwia. Wszystko w 3 minuty.
@vartan: ja zawsze przelewalem z revoluta przez zwykle SEPA. 5 minut i pieniądze w Binance.
Co do wpLaty USD- normalnie. Wpłać->USD->Silvergate Bank (SWIFT)
Jeszcze tego nie robiłem, ale wydaje się bardzo proste
Chociaż jak czytam o tym przlewien SWIFT to się trochę boje… kłopotliwe to, chyba jednak bezpieczniej będzie ta SEPA
@NoMoRe hmmm. Nie mam pojęcia, bo to przecież 1:1 podobno. Więc brać gdzie większy procent.

Nie mówię, że złe robisz, cenie ludzi oszczędnych, ale coiny to chyba opcja na więcej niż 6% :)

Lepsza opcja wrzucić eth na 2.0. i iść spać na rok